«Зелене» море в Одесі змінило колір: приголомшливі знімки з космосу

У Чорному морі знову можна купатися і ловити рибу

Чорне море на побережжі Одеси очистилося від «квітучих» морських водоростей, які надавали воді неприємного зеленого кольору. Геоінформаційна система Sentinel Hub зафіксувала очищення води на узбережжі.

Так, позеленіння Чорного моря біля узбережжя через велику кількість мікроскопічних водоростей, що фіксували ще 7 червня, вже пройшло. Вода знову стала чистою і прозорою.

Подібну картину з космосу можна було спостерігати ще тиждень тому.

Чорне море показали з космосу (фото від 7 червня, Sentinel Hub)

Судячи по космічним знімкам, найбільше море «цвіло» в акваторії Одеського порту, вздовж узбережжя по обидві сторони мису Великий Фонтан, навпроти пляжів Аркадія, Відрада, Ланжерон. Багато водоростей було в районі Лузанівки.

Тим не менш станом на 13 червня фотографії Sentinel Hub показують зовсім іншу картину. Зелень практично зникла з акваторії Одеської затоки, хоча подекуди на пляжах все ще є присутність водоростей.


Чорне море показали з космосу (фото від 13 червня, Sentinel Hub)

Раніше ми писали про те, що екологи б’ють на сполох через стан Азовського моря і закликають не знищувати акваторію гумовими покришками.

Мешканці Бердянська б’ють на сполох через те, що на узбережжі з’явилися використані автомобільні шини. За словами Германа Визулиса, їх приготували до скидання в море, щоб створити штучний риф. Про це він написав у співтоваристві Brd24 Бердянськ у Facebook.

Він опублікував фотографії підготовлених автомобіль шин і розповів, що знайшов їх на пляжі на стику вулиць Приморська та Покровська. За словами автора поста, старі автомобільні шини дуже токсичні і в усьому світі давно вже відмовилися від подібної практики.

«Ось це приготували до скидання в море (типу штучного рифу) на пляжі, на стику вулиць Приморська та Покровська, за провулком Маяковий. Скрізь від такого відмовилися, колосальна загроза екології моря. У світі зрозуміли і перевірили, що це величезна помилка. Штучні рифи вже давно з цього не роблять, приблизно 30 років. Це ганьба», — написав Визулис і додав, що такі рифи можуть призвести до екологічної катастрофи в акваторії Азовського моря.

Джерело

Share
error: Content is protected !!