«Мене називали клоуном»: Комік, який витягнув столицю Ісландії з кризи, звернувся до Зеленського

Екс-мер Рейк’явіка Йон Ґнарр і його політичний феномен — це, мабуть, найближчий приклад у порівнянні з Володимиром Зеленським: популярний телевізійний комік, який, не маючи досвіду в політиці, пішов на вибори і нестандартно провів кампанію.

Ґнарр був кандидатом не у президенти, а в мери столиці Ісландії. Після фінансової кризи в 2008-му, Рейк’явік перебував на межі банкрутства, люди бажали змін. У 2010-му Йон став мером головного міста країни і вивів його з економічної безвиході. А коли всі були готові знову проголосувати за нього, пішов з політики, повернувшись на телебачення.

Телевізійний комік і колишній успішний мер столиці Ісландії – Рейк’явіка Йон Ґнарр заявив, що коміки та гумористи викликають довіру суспільства, а їхня участь у політиці йде йому на користь. Він побажав успіху на виборах шоумену та кандидату у президенти України Володимиру Зеленському.

Про це він сказав в інтерв’ю Йод.MEDIA.

Сам Ґнарр очолив місто у 2010 році, під час економічної кризи, не маючи при цьому жодного досвіду в політиці.

«Думаю, що комікам і гумористам круто спробувати себе в політиці. Їхня участь в цих процесах приносить тільки користь суспільству. Адже коміки, звісно, розумні й талановиті, і в багатьох з них є здатність викликати до себе довіру людей», – сказав екс-мер.

Він також розповів, що політичні «старожили» були роздратовані його успіхом на виборах.

«Чимало так званих «старих вовків» політики були незадоволені моєю кандидатурою. Деякі навіть відчували себе ображеними. Реакція в медіа була теж не найпозитивнішою – одні називали мене шарлатаном, інші критикували за відсутність будь-якого політичного досвіду, і всі постійно повторювали, що я не впораюся з таким завданням. Деякі взагалі казали, що гумористи чомусь розумово відсталі. У міській адміністрації досвідченні політики мене називали клоуном. От тільки мені було начхати на їхні думки!», – згадує Ґнарр.


Йон Ґнарр не звертає увагу на думки інших людей на рахунок свого комедійного минулого. Фото: Facebook Jón Gnarr

Артист зазначив, що чув про Володимира Зеленського – українського коміка, який пішов у політику, і побажав йому удачі та дав пораду.

«Очікувати кращого, але готуватися до гіршого. І ще! Володимире, якщо тебе оберуть, головне – не перевтомлюйся. Адже здоров’я – понад усе», – порадив Ґнарр Зеленському.

Йон Ґнарр і його «Найкраща партія», яка складалася з панків і рок-музикантів, перемогли на виборах у місті, яке традиційно голосувало за консерваторів. За чотири роки роботи його команда змогла реконструювати фінансову систему, поліпшити інфраструктуру, реорганізувати школи.

Читайте також: «Я разочаровалась в Вас»: Маша Ефросинина надела зеленое платье, намекнув на поддержку Зеленского

В штабе Зеленского выступили с важным заявлением по поводу Донбасса, Крыма и переговоров с РФ

Share
error: Content is protected !!