Яку політичну гру затіяв дорогий слуга народу: Навіщо Зеленському політичний піар, та яку роль він зіграє у наступних виборах

Ще не факт, що фронтмен «Кварталу 95» Володимир Зеленський балотуватиметься в президенти, проте свою роль у наступних виборах він однозначно зіграє

За інформацією ЗМІ, студія Зеленського записала черговий випуск «Ліги сміху», де головним героєм є сам лідер «Кварталу». Програма начебто має вийти в ефір у розпал передвиборної кампанії. Жарти і сценки українського варіанту КВК були присвячені Зеленському. Як кандидату в президенти.

Власне, нічого крамольного у цьому немає, кожен піариться залежно від своїх ресурсів та фантазії. Проте випадок «Василя Голобородька» заслуговує прискіпливого погляду, адже окремі соціологічні опитування виводять його в лідери рейтингів. Хоча політичні аналітики кажуть про більш скромні очікування від ймовірного балотування відомого коміка.

Спочатку спробуємо пояснити природу політичного рейтингу Зеленського. По-перше, він своєю сатирою демонструє безкомпромісність. Проте, не секрет, що сюжети сценок «Кварталу» залежать від політичної кон’юнктури, і насправді за видимістю незалежності приховується чітка зорієнтованість на висміювання діячів, які на момент виходу програм перебувають у тих або інших відносинах з власниками телеканалів.

Чи не найяскравішим прикладом є сценка про Ющенка і Саакашвілі «Наша америкаша», в якій «квартальники» познущалися з президентів України та Грузії. Тоді «Вечірній квартал» виходив на каналі «Інтер», власники якого під час президентських перегонів підтримували Януковича.

Зараз студія Зеленського співпрацює з каналом «1+1», у його власника Ігоря Коломойського інші політичні пріоритети. Зокрема, багато пишуть про симпатії Ігоря Валерійовича до Юлії Тимошенко. То ж антипатії у цьому випадку більш ніж прозорі.

Простіше кажучи, ті, хто виводять Зеленського в лідери президентських рейтингів, не бачать або не хочуть бачити грані між сатирою на всіх політиків і на окремих, чиє висміювання вигідне людям у владі чи олігархам.

По-друге, Зеленський, особливо останнім часом, активно розширює свою цільову аудиторію, намацуючи точки, які болять значній кількості українців. Показовий приклад – ролик до Дня Незалежності, до змісту якого виникли запитання. Зокрема, очільник Комітету виборців Олексій Кошель вважає ролики Зеленського образливими для громадян України.

Він уточнив: «У них йдеться про загиблих під час Революції Гідності, але немає жодної згадки про загиблих у війні з Росією. Актор Зеленський продовжує активно працювати на російському кінематографічному та розважальному ринку. Тому й намагається не переходити червоної лінії для Росії, з тим щоб зберігати комфортні умови для свого бізнесу».

Інший приклад – масштабна гастрольна діяльність студії «Квартал 95» та «Ліги сміху». Сіверськодонецьк, Бердянськ, Одеса, Прилуки, Житомир, Вінниця, Ужгород… Концерти поєднуються з благодійністю, як приміром, було у прифронтовому Сіверськодонецьку. У нас далеко не всі артисти хочуть гастролювати на Донбасі.

Але й далеко не всі планують потрапити у велику політику. То ж на ці поїздки можна дивитися і як на звичайний заробіток, і як на технологію з підвищення рейтингу головного «квартальника».

По-третє, українці сприймають Зеленського не як бізнесмена, такого собі українського Маслякова, а як «слугу народу», котрий в житті і на екрані такий самий. В Росії без відома Маслякова пробитися на ринок телевізійного гумору неможливо. У нас поки не так, проте політична сатира – це ніша «Кварталу».

Масляков, як і Зеленський, має політичну позицію. На останніх президентських виборах він був довіреною особою Путіна. Політична позиція Зеленського тонша, він між владою й опозицією, а бути «між» — це також успішний бізнес.

Повернемося до шансів головного коміка. В країні, де політичні ток-шоу і талант-шоу збирають біля екранів телевізорів масштабну аудиторію, розкручені зірки мають непогані шанси на підтримку певної частини виборців. Звідси — засилля політиків великого і дрібного калібру в ефірах, авторські програми, де депутати розповідають про корупцію, зловживання, інтриги в коридорах влади.

Але не про свої стратегії з управління державою. Не розповідає про стратегію і Зеленський. То ж можна припустити, що його поява на виборах обмежиться роллю технічного кандидата, який висміюватиме конкурентів Її (або Його). Бо, по-перше, українська політика дуже мінлива, тому потрібно і далі залишатися «між». А, по-друге, за президентськими виборами будуть парламентські і вони для розкрученого «слуги народу» виглядають куди перспективнішими.

Читайте далі: ЛЖЕТ, ЧТО НЕ ПОЙДЕТ В ПОЛИТИКУ! ЗЕЛЕНСКОГО НА САМОМ ДЕЛЕ ГОТОВЯТ К ВЫБОРАМ — БЛОГЕР

Share
error: Content is protected !!