Якого президента готова обрати Західна Україна та які очікування у українців із Заходу до кандидата: дослідження

Соціологічна група «Рейтинг» опублікувала дослідження про суспільно-політичні настрої населення за вересень 2018 року. Територію України розділили на західну частину, центральну, східну та південну. Загалом до дослідження залучили 2,5 тисячі респондентів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом населення. Ймовірна похибка становить 2%.

Очолює рейтинг кандидатів у президенти на Західній Україні Юлія Тимошенко – їй надали перевагу 13% опитаних. Стільки ж не брали б участі у виборах або не змогли відповісти на запитання. На другому місці опинився Святослав Вакарчук (11%), далі Анатолій Гриценко (10%), Петро Порошенко (9%), Олег Ляшко (6%). 5% від усіх респондентів Західного регіону проголосували б за нинішнього міського голову Львова Андрія Садового.

У загальному рейтингу по Україні також лідирує Юлія Тимошенко (13,2%), далі у рейтингу Володимир Зеленський (7,8%), Петро Порошенко (6,8%), Анатолій Гриценко (6,6%), Юрій Бойко (5,7%), Вадим Рабінович (5,4%), Олег Ляшко (5,2%) та Святослав Вакарчук (5%).

У рейтингу партій на заході переважає «Батьківщина» (14%). По 8% респондентів проголосували б за партії «Громадянська позиція», БПП «Солідарність» та «Самопоміч», а 6% – за «Свободу». Не брали б участі у виборах 15% опитаних, а 16% було важко відповісти.

У загальноукраїнському рейтингу політичних партій також лідирує «Батьківщина» (14%), далі – «Слуга народу» (8,2%), «За життя» (6,4%), «Громадянська позиція» (6,2%), БПП (5,9%), «Опозиційний блок» (5,8%), Радикальна партія (4,6%), «Самопоміч» (3,4%), «Свобода» (2,7%).

Найбільше від майбутніх кандидатів у президенти очікують припинення військових дій на Донбасі, боротьби з корупцією та підвищення соціальних стандартів. 38% респондентів відповіли, що не готові брати участь у акціях на підтримку своїх кандидатів.

На заході України лише 16% респондентів вважають, що справи в країні йдуть у правильному напрямку, тоді як 72% – неправильному.

Більшість опитаних Західної України (74%) вважають, що країні сьогодні потрібні радикальні зміни, і лише 8% бажають повернути, як було раніше. 14% бажають, аби все залишилось так, як є, аби не гірше.

Share
error: Content is protected !!