“Я закохався в неї, — захоплено каже чоловік. — Вона така мелодійна.» Як 49-річний аргентинець вивчив українську мову та готує національні страви

Дієго Карлович Фавілла Чвіль вчить українську мову, хоч живе та народився за 12 тисяч кілометрів від України. А ще він залюбки ліпить вареники і співає “Черемшину”.

Газеті “Експрес” аргентинець розповів, що вивчати мову предків почав чотири роки тому.

“У мене вдома українською час до часу говорили мама з бабусею. Але мене не вчили цього. Коли я був малим, то думав, що вони говорять невідомою мовою, щоб не розумів тато-італієць, — сміється Дієго. — Коли в Україні почався Євромайдан, я вирішив вчити українську мову. Події у Києві, які транслювали в новинах в Аргентині, дуже надихнули мене”. Тоді Дієго став шукати мовні школи.

Однак на всю Аргентину знайшов лише курси навчання російської: “Так я став вчити російську. Аж раптом на одному із занять ми вивчали фразу “Что ты делаешь?”. У той момент я згадав, як моя бабуся казала: “Що то ти робиш?”. О, так це ж зовсім різні слова! Українською — так милозвучно! Зрозумів, що я вчу щось не те…”. Після цього Дієго звернувся до культурного центру “Просвіта” в Аргентині.

Тут став знайомитися з українськими традиціями і мовою. “Я закохався в українську! — захоплено каже чоловік. — Вона така мелодійна! І чимось схожа на батькову, італійську. Мені стало мало навчання у “Просвіті”. Тож я почав опановувати мову самостійно. Вчив граматику за правилами, які знайшов у інтернеті, перекладав українські вірші, слухав українське радіо. Найскладніше мені було зрозуміти відмінки, оскільки в іспанській мові такого немає.

Але я не зупинявся, вчив, вчив, вчив і… почав писати українською! Тепер, через чотири роки навчання, я можу легко написати лист писаними українськими літерами. Пригадую, як в обідню перерву на роботі я щодня виконував вправи. В одній руці — тримав ручку, в іншій — ложку. Так і вчився”. “Практика української мови під час обіду на роботі”, – написав Дієго у соцмережі.

Нагадаємо, що нещодавно прийняли Закон згідно з яким бажаючим отримати громадянство доведеться складати іспит з української мови.

Цей та інші заходи, на думку президента, повинні передбачатися держпрограмою на 2018-2028 роки для забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя.

Президент України Петро Порошенко доручив Кабінету міністрів України запровадити в установленому порядку сертифікаційний іспит з української мови для осіб, які подають клопотання про прийняття громадянства України.

Про це йдеться в указі глави держави №156/2018 «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України» від 31 травня, опублікованому на сайті президента.

Цим указом президент постановив «визнати за необхідне вжиття невідкладних заходів щодо зміцнення державного статусу української мови та створення єдиного культурного простору України».

Згідно з документом, Кабмін протягом місяця має створити експертну групу, яка проведе аналіз сучасної мовно-культурної ситуації в Україні, розробить критерії оцінки ефективності державної мовної політики і політики у сфері культури та механізми моніторингу мовно-культурної ситуації на постійній основі.

Експертна група повинна складатися з представників державних органів та органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, провідних вітчизняних вчених і міжнародних фахівців.

З урахуванням пропозицій експертної групи уряд протягом двох місяців повинен затвердити державну цільову програму на 2018-2028 роки для забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя, для створення єдиного культурного простору України та для збереження цілісності культури.

Державна цільова програма повинна передбачати, зокрема, «покращення якості викладання державної мови в закладах освіти, сприяння вивченню української мови іноземцями, розробці дистанційних та онлайн-курсів з вивчення української мови, запровадження в установленому порядку сертифікаційного іспиту з української мови для осіб, які подають клопотання про прийняття до громадянства України».

Share
error: Content is protected !!