Во времена, когда с купюрой в 50 гривен даже в магазин нет смысла заходить, пенсионерам повышают пенсии аж на 49 гривен, — терпите, холопы и дальше

З 1 грудня в Україні підвищать пенсії: кому і на скільки

Українські пенсіонери, у яких мінімальна пенсія, з 1 грудня отримуватимуть більше, повідомив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.

Розмір мінімальної пенсії зросте на 45 грн — з 1452 до 1497 грн.

До такої ж суми збільшиться прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. Саме через це і підвищать пенсії, пояснив пан Розенко.

«Відповідний перерахунок буде здійснений також всім пенсіонерам, розмір пенсій яких залежить від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб», — заявив віце-прем’єр-міністр.

Для проведення такого перерахунку до органів Пенсійного Фонду звертатись не потрібно. Його буде проведено автоматично, пояснювали раніше в установі.

Віце-прем’єр-міністр додав, що з 1 січня пенсії підвищать для військових пенсіонерів.

«Вже другий рік поспіль будуть перераховуватися пенсії військовим пенсіонерам, а це понад півмільйона наших співгромадян», — розповів пан Розенко.

Ще одне підвищення пенсій відбудеться з 1 березня наступного року. Воно торкнеться всіх категорій громадян — загалом 10 мільйонів пенсіонерів, заявив віце-прем’єр-міністр.

«Виплати зростуть приблизно на 12-17%. І це буде відбуватися вже щороку», — пообіцяв пан Розенко.

Проект Державного бюджету України на 2019 рік передбачає збільшення фінансування пенсійних виплат на 139 млрд грн.

Раніше віце-прем’єр-міністр заявив, що збільшення виплат не призведе до збільшення дефіциту Пенсійного фонду.

У жовтні минулого року Верховна Рада ухвалила пенсійну реформу, яка передбачає проведення осучаснення пенсій і підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років з 1 січня 2018 року.

З 11 жовтня 2017 року набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

В Україні з 1 січня 2019 року мінімальна заробітна плата повинна становити 4 173 гривні. Таким чином її планують підняти на 450 грн у порівнянні з показником на 2018 рік.

Відповідні зміни прописані в новому законі про державний бюджет на наступний рік. Документ схвалила Верховна Рада вранці у п’ятницю, 23 листопада, на засіданні, що тривало всю ніч. Закон ще має підписати президент України Петро Порошенко.

Законом встановлено у 2019 році мінімальну заробітну плату:

в місячному розмірі: з 1 січня — 4173 гривні;

в погодинному розмірі: з 1 січня — 25,13 гривні.

При цьому також з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум має зрости до 1853 гривень, що на 255 грн і на 9,4% більше, ніж зараз.

У п’ятницю Рада також схвалила зміни до Податкового кодексу. Таким чином з 1 липня 2019 року ще на 9% підвищиться акциз на сигарети, введуть плату ПДВ на поштові посилки з-за кордону, якщо їхня вартість вища за €100 і переглянуть деякі ставки і податки.

Share
error: Content is protected !!