«В ці години в окупованому Криму тривають судилища над захопленими російськими сомалійськими піратами в нейтральних водах моряками», — Ірина Геращенко

Новини від Ірини Геращенко:

В ці години в окупованому Криму тривають судилища над захопленими росіянами в Азові моряками.
За дорученням Президента Порошенка , разом з Уповноваженою з прав людини людмила денисова , представниками ВМС, МінТОТ, МЗС, неурядових організацій, що опікуються правами людини, провели спеціальну нараду для координації наших зусиль по наданню правової, психологічної , соціальної допомоги родинам моряків і самим заручникам .

Інформаціі багато не буде, бо тут головне — не нашкодити.

Для нас зараз важливо встановити місце утримання всіх і стан їх здоров‘я, боротися за допуск лікарів і адвокатів. І , звичайно, за звільнення.

Ми вважаємо хлопців військовополоненими, захопленими російськими сомалійськими піратами в нейтральних водах. Ми бачимо підлість Кремля, який не надавав інформацію, в т ч через офіс омбудсмена, про стан здоров‘я і утримання хлопців ( за нашої інформацію 4 із захоплених мають поранення, 1 з них в важкому стані), окупанти не до всіх допускають адвокатів. І судячи з провокаційного відео, запущеного в мережу, де хлопців примушують щось читати з листка, до них застосовували незаконні методи тиску. Дякуємо волениерам за співпрацю в питаннях допомоги хлопцям,

Світ »підірвала» агресія Росії у Керченській протоці: фото і відео протестів

Агресія Росії в Азовському морі й захоплення українських моряків викликала бурхливу негативну реакцію у світі. У багатьох країнах люди вийшли на протест проти кремлівського свавілля.

Зокрема, під час засідання Ради Безпеки ООН щодо ескалації агресії РФ в Україні на вулицях Нью-Йорка під стінами будівлі пройшла акція протесту на підтримку України, передає «Голос Америки».

Учасники акцій вимагали від міжнародної спільноти й уряду США проявити підтримку України та засудити дії із боку Росії.

Жителі Польщі також вийшли на мітинг перед посольством Росії у Варшаві на знак протесту проти конфлікту в Керченській протоці. Біля диппредставництва зібралися до двохсот осіб. Вони закидали посольство жовто-блакитними фарбами.

Аналогічна акція пройшла у Грузії. Жителі цієї країни також підтримали Україну. Акція проходила під супровід нашого державного гімну.

Заспівали його і під російським посольством у Празі, де також влаштували акцію на підтримку Києва.

Навіть у Росії пройшла подібна акція. Так, місцеві жителі прийшли до Генерального консульства України в Петербурзі, щоб висловити підтримку українському народові.

Раніше Європейський Союз і НАТО закликали Росію та Україну відновити свободу пересування в Керченській протоці і не загострювати ситуацію в Азовському морі.

Нагадаємо, що вранці 25 листопада прикордонний корабель РФ протаранив буксир ВМС України під час планового переходу з порту Одеси в порт Маріуполя. У відповідь, незважаючи на провокації із боку РФ, група українських кораблів продовжила шлях до місця призначення.

Міністерство закордонних справ назвало провокацію із буксиром порушенням норм Статуту ООН і Конвенції ООН із морського права і закликало міжнародну спільноту до реакції.

Після цього російська сторона перекрила Керченську протоку і перекинула в район інциденту ударні вертольоти ЗС РФ. Пізніше до місця події прибули два російські штурмовики Су-25. Після цього окупанти на виході з Керченської протоки обстріляли й захопили три українські кораблі.

У відповідь на дії агресора президент України Петро Порошенко підтримав ідею введення в Україні воєнного стану. У понеділок, 26 листопада, Верховна Рада на позачерговому засіданні затвердила його введення.

Share
error: Content is protected !!