«В кожного свої традиції в ООН: хтось приходить в національних костюмах і вигуками підтримує свого короля, а обслуга російського царя полює на українську делегацію»

Внесок кожної країни в ООН визначається по складній формулі, яка враховує рівень життя , економічні показники, ВВП. Так ось, внесок РФ за останній рік впав на 175 відсотків : раніше Москва хизувалася тим, що платить щороку 25 мільйонів, а відтепер- менше 10 мільйонів доларів. Й це — ще один красномовний показник, що санкціі проти РФ працюють.

Авантюра Путіна , війна проти України дорого обходяться Росіі і росіянам, але то їх проблеми, бо відповідальність за війну несе не лише Путін, а вся країна, все хворе суспільство, що підтримує політику агресііі, шовінізму, неоімперські амбіції свого вождя.

Генасамблея залишається ключовим майданчиком міжнародних зустрічей і переговорів, за тиждень- більше 450 сайд — івентів , більше 4500 двосторонок.

Для кожної країни важливий момент- виступ керівника делегації, як правило, це глави держав чи урядів. Як правило, вони прибувають до Нью -Йорка зі своїми дружинами чи чоловіками.

Примітно, що президент РФ В. Путін вже кільки років поспіль ігнорує Генасамблею, а російську делегацію очолює їх міністр закордонних справ, який робить екзотичні заяви, на кшталт порівняння переговорної кімнати росіян з туалетом.

Головуючий на сесіі оголошує ім‘я оратора, протокол проводить високу особу до трибуни. Після виступу делегації зустрічають свого керівника в кулуарах за президією , вітають. Тут за кілька хвилин можна побачити найвпливовіших людей світу. Ось південнокорейська делегація вітає свого лідера, поряд стоїть його дружина. Повз проходить прем‘єр -міністр Британії Тереза Мей.

З трибуни Генасамблеї до світу звертаються президенти, прем‘єри, а іноді… і королі. Головуюча запрошує до виступу короля еСватіні , маленької африканської країни . Взагалі- то, до квітня цього року королівство називалося Свазіленд, але король вирішив йог перейменувати.

В сесійній залі — галас. Кілька напівоголених чоловіків, прикрашених яскравими екзотичними бусами , піднімаються й щось вигукують. Сідають, а за кілька хвилин знову підхоплюються з місця, жестикулюючи, видають тріумфальні гортанні звуки.
Ми навіть подумали, що то опозиція до короля чи активісти якось пробралася в залу і протестує. Але ще більше здивували протокол і секьюріті, які ніяк не реагують на ці вигуки. В залі Генасамблеї категорично заборонено кричати, вставати, приносити плакати, порушувати регламент , заважати ораторам. Протокол і секьюріті відразу зупинять безлад, а тут- жодної реакції.

З‘ясувалося, що то прем‘єр і міністр еСватіні, які по такому важливому випадку одягли національні костюми й підтримують свого короля згідно давнім свазілендським традиціям.

Король Мсвати ІІІ розповідає про досягнення королівства, серед іншого- що в парламенті тепер присутні жінки. Його виступ з гостьової трибуни уважно слухають тринадцять красунь в блискучих екзотичних сукнях. То все- офіційні дружини короля. Після виступу свого чоловіка вони дружненько встають й семенять за міністром з оголеним торсом і прем‘єром в червоній накидці — в кулуари.

Як пише Википедія, в короля офіційно 13 дружин, в його королівстві — відразу дві столиці — Мбабане и Лобамба. А знавці африканських країн стверджують, що це єдина країна в світі, де немає офіційних правил дорожнього руху.
Кулуари закриті для ЗМІ , тож журналісти полюють на світових лідерів біля входу до штаб- квартири.

Російський пул, здається, забув, що вони взагалі- то приіхали з Лавровим, бо їх пристрасть- президент України і українська делегація, за якими вони полюють і яким присвячують всі свої сюжети): Ну, в кожного свої традиції в ООН: хтось приходить в національних костюмах і вигуками підтримує свого короля, а обслуга російського царя полює на українську делегацію, замість брязкалець трясе перед українцями своіми мікрофонами)

Share
error: Content is protected !!