Уважно купуйте ялинки: якщо вибереш не те — можна «прилипнути» на проблеми з НацДружиною та законом

Зараз активісти НацДружин по всій країні проводять операцію «Ялинка». Вони виявляють численні порушення під час реалізації дерев: відсутні «бірки» та чіпи на ялинках, за допомогою яких можна встановити походження дерева, ввівши код у спеціальний додаток чи на сайті. На точці, яку вони перевірили на відео, в товаротранспортній накладній було вказано, що продавці придбали 910 дерев, але на ялинках не було ЖОДНОЇ бірки.

Тому було неможливо встановити реальну кількість зрубаних дерев та їх походження. У інших містах НацДружини у таких випадках викликали поліцію, і вже патрульні реагували на порушення більш-менш адекватно, але Кременчук у цьому випадку став виключенням.

Довідка!
Залежно від конкретної ситуації може наставати відповідальність за статтями:

Стаття 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу» (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їхнього придбання): штраф від 510грн до 1700грн з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої.
Стаття 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка»: штраф від 85 грн до 170грн.

Стаття 246 Кримінального кодексу України «Незаконна порубка лісу» карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом терміном до шести місяців, або обмеженням волі терміном трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. Якщо вчинено повторно або за попередньою змовою групою осіб, карається обмеженням волі терміном від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Коли активісти прийшли на точку та почали робити зауваження, хазяїн одразу заявив, що поліція вже їх перевіряла, і зауважень ніяких не було. Активісти знову викликали поліцію. Після того, як патрульні прибули за викликом, ми почали вказувати на порушення. Тоді один з них зателефонував своєму начальнику, командиру першої роти Акіменко Миколі (Хто це: https://bit.ly/2rUxx36 ), і після розмови повідомив нам, що порушень не бачить.

На наші зауваження не реагував!

За інформацією, яку мені та активістам НацДружин повідомили інші продавці ялинок, які працюють законно. Виявляється керівництво поліції «покриває» незаконну торгівлю, тому закриває очі на порушення! Прошу керівництво Національна поліція України звернути на це увагу, також провести службову перевірку!

P.S. Працівникам поліції рекомендую детальніше ознайомитись законом про «НацПоліції»!

Share
error: Content is protected !!