Це може кожен: Вчені назвали простий спосіб вберегтися від онкології

Американські дослідники з Університету Джона Хопкінса провели дослідження та встановили, що регулярні заняття спортом можуть допомогти запобігти розвитку деяких онкологічних захворювань — колоректального раку (рак товстої кишки), а також раку легень, повідомляють Патріоти України.

Автори дослідження проаналізували дані про стан здоров’я 49 тисяч людей віком від 40 до 70 років, які були пацієнтами Лікарні Генрі Форда.

Ці люди були учасниками спостережень в період з 1991 по 2009 роки і періодично проходили тестування на рівень фізичного навантаження. Вчених цікавила зв’язок онкологічних хороб та занять спортом. У результаті вони виявили, що люди з найвищим рівнем фізичної підготовки були особливо добре захищені від двох типів раку – легень і кишечника.

Регулярні заняття спортом зменшують ризик розвитку раку легень на 77% і ризик раку кишечника — на 61%. Учасники, які при фітнес-тестуванні показували найвищі результати, на 44% рідше вмирали як від раку легень і на 89% рідше від раку кишечника в порівнянні з тими, хто показував нижчий рівень фізпідготовки.

Також, американські вчені, спираючись на отримані дані, заявили про те, що в більшості випадків на ймовірність появи у себе раку людина вплинути не може. У ході дослідження вони проаналізували захворюваність 32 видами раку в 68 країнах світу, передає джерело.

66 відсотків випадків раку, що з’являється в організмі людей, — це випадковість, яка виникає через помилки при копіюванні ДНК під час ділення клітин і ніяк не пов’язана із образом життя або спадковістю. До такого твердженням прийшли дослідники з університету Джона Хопкінса.

За словами фахівців, вірогідність захворіти на рак через навколишнього середовища або способу життя складає в середньому 29 відсотків, а 5 відсотків припадає на спадковість. «Таким чином у більшості випадків люди ніяк не можуть вплинути на виникнення раку», — прокоментували автори роботи ці цифри.

У той же час вчені відзначили, що це загальна для онкології закономірність, тоді як для деяких видів раку співвідношення фактора випадковості з чинником способу життя може бути іншим.

«Рак простати і кістки в 95 відсотках випадків з’являється випадково, рак підшлункової залози у 77 відсотках випадків виявляється результатом непередбачених змін в організмі. З іншого боку, онкологічні захворювання легень у 65 відсотках випадків залежать від зовнішніх факторів, у той час як на випадкову мутацію доводиться тільки 35 відсотків», — конкретизували вони.

Share
error: Content is protected !!