Тріпак: «Адміністрація Порошенка та фігуранти чорної бухгалтерії Януковича домовились поховати розслідування»

Первинною судового процесу щодо шахрайства Манафорта є політична корупція в Україні, а звинувачення у відмиванні коштів — вторинні.

Поховання справи щодо матеріалів «чорної бухгалтерії» Партії регіонів президента-утікача Віктора Януковича стало результатом домовленостей і відбулося в інтересах Адміністрації Порошенка та ключових фігурантів, вважає колишній заступник голови СБУ Віктор Тріпак.

Він зазначив, що первинною судового процесу щодо шахрайства Пола Манафорта — колишнього глави президентської кампанії Дональда Трампа та політичного консультанта Януковича — є політична корупція в Україні, а звинувачення у відмиванні коштів вторинні.

«Те, що інкримінують Манафорту як політтехнологу Януковича та Партії регіонів (у судовому процесі з’ясовується, що не лише їх), – це результат корупційної діяльності так званої політичної еліти України… Не потрібно забувати, що розслідування щодо Манафорта, про яке говорить увесь світ і яке істотно впливає на політичні розклади в США, розпочалося у тому числі на основі матеріалів «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, які у травні 2016 р. мною були передані до НАБУ… Треба говорити прямо: поховання справи щодо матеріалів «чорної бухгалтерії» ПР стало результатом приватно-політичних домовленостей і відбулося в інтересах Банкової та ключових фігурантів вказаних матеріалів», — написав Тріпак у Facebook.

Екс-заступник глави СБУ здивований, чому матеріали «чорної бухгалтерії» ПР не розслідують в Україні і називає парадоксом те, що Україна заблокувала розслідування у той час, як у США тривають масштабні слідчі дії.

«Питання в іншому: чому матеріали «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, у яких фігурують десятки політичних і державних діячів України і які розкривають корупційні механізми приходу до влади та її реалізації у приватних інтересах, не розслідують в Україні. Парадокс судового процесу над Манафотом полягає в тому, що США проводить масштабне розслідування, а Україна повністю заблокувала провадження щодо корупційної діяльності десятків своїх VIP-чиновників», — додав Тріпак.

Він зазначив, що блокування розслідування відбулося завдяки незаконній передачі справи «чорної бухгалтерії» ПР від НАБУ до ГПУ.

«Справа, розслідування якої за законом віднесено до виключної підслідності НАБУ, під надуманим приводом у червні 2017 р. була «скинута» до ГПУ. Власне це і потрібно було усім тим, хто бачив у цій справі загрозу для себе. А така загроза за належного розслідування цієї справи є справді реальною і великою як для ключових представників режиму Януковича, так і для багатьох чільних діячів нинішньої влади», — підкреслив Тріпак.

Розслідування стосовно Манафорта і судовий процес над ним засвідчує разючий контраст у питаннях права у США і Україні, вважає колишній заступник глави Служби безпеки України.

«В Україні наразі встановлено повний приватно-політичний контроль на правоохоронною і судовою системами. Сьогодні можна впевнено стверджувати, що, на превеликий жаль, й нові антикорупційні органи значною мірою вже знаходяться під таким контролем… Нові антикорупційні органи (як і новий президент) не змогли працювати «по-новому», — додав Тріпак.

Він переконаний, що належне розслідування справи «чорної бухгалтерії» ПР дасть шанс на кардинальне очищення української влади і усунення першопричин політичної корупції. Тріпак підкреслює, що сподіватися на те, що це можна зробити виключно через наступні вибори – не варто. «Треба усвідомлювати, що олігархат і корумпована влада зроблять усе можливе, щоб провести вибори за власним сценарієм».

В ході слухання в суді справи Манафорта його партнер Рік Гейтс заявив, що Манафорт допомагав Порошенку під час президентської кампанії 2014 року. За його словами, команда Порошенка не повністю розрахувалася за послуги. Також у списку клієнтів Манафорта числяться інші українські політики і бізнесмени, які оплачували послуги через офшорні рахунки на Кіпрі. 8 серпня в Адміністрації президента України Петра Порошенка підтвердили той факт, що в 2014 році головний стратег його виборчої кампанії зустрічався з командою Манафорта.

Манафорт став першим з колишніх помічників глави Білого дому, хто постав перед судом за звинуваченнями в банківському та податковому шахрайстві. Його звинувачують слідчі, що займаються розслідуванням втручання Росії у вибори 2016 року.

Раніше спеціальний прокурор Роберт Мюллер заявив, що Манафорт, який працював на колишнього президента України Януковича, своїми трудами на благо режиму заробив в Україні понад $ 60 мільйонів.

Як повідомлялося, 15 червня Окружний суд Вашингтона змінив Манафорту запобіжний захід з домашнього арешту на тримання під вартою після того, як спецпрокурор Роберт Мюллер висунув йому обвинувачення у незаконному тиску на свідків.

Зять Трампа Джаред Кушнер, син Дональд Трамп-молодший, і головний представник кампанії Пол Манафорт зустрілися у Trump Tower в Нью-Йорку 9 червня 2016 року з російським адвокатом Наталією Весельницькою, яка пропонувала інформацію від російського уряду.

Нагадаємо, 30 жовтня минулого року Пол Манафорт здався ФБР. Манафорту та його діловому партнеру Ріку Гейтсу висунули обвинувачення по 12 пунктах. Зокрема, їх обвинувачують у «змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях у якості незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей у межах закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів по закордонних банківських рахунках». Значна частина обвинувачення також пов’язана з діяльністю Манафорта в Україні.

Нагадаємо, що 9 червня 2017 року стало відомо, що САП призупинила призупинила розслідування у кримінальній справі проти голови ЦВК Михайла Охендовського за фактами можливого отримання ним коштів з «чорної каси» Партії регіонів. При цьому, інша частина матеріалів справи «чорної бухгалтерії» була передана за підслідністю в Департамент спецрозслідувань ГПУ.

У травні 2016 року Віктор Тріпак передав НАБУ документи, що підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівкових коштів ряду колишніх і нинішніх високопоставлених чиновників. Мова йде про так звану «чорну бухгалтерію» ПР з загальними виплатами на суму близько двох мільярдів доларів.

Детальніше про загрозу розвалу справи «чорної бухгалтерії» регіоналів читайте у статті Віктора Тріпака «Небезпечний симбіоз» у тижневику «Дзеркало тижня. Україна».

Share
error: Content is protected !!