Супрун атакують люди, які мають 9 квартир, замок і чотири земельні ділянки: Таран

Гарна чи погана виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, але вона зробила найважливіше – заблокувала всі корупційні схеми. Адже найбільше її атакували директори інститутів та вищих навчальних закладів. А також голова комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець та колишній міністр охорони здоров’я України Олег Мусій.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив голова Центру «Ейдос», політолог, кандидат наук з державного управління Віктор Таран.

«Уляна Супрун – це людина, яка приїхала з Північної Америки в Україну напередодні Майдану змінювати цю країну. Також вона є тією людиною, яка відпрацювала волонтером на Майдані. Коли почалася війна, очолила один з найважливіший напрямків – волонтерські загони медиків, які повинні були навчати, як виживати на фронті та рятувати поранених. А також очолила напрямок поставок гуманітарної допомоги», – сказав Таран.

Він розповів, що коли в Україні «зависла» реформа охорони здоров’я, яку заблокувала Богомолець і Мусій, Уляна Супрун прийшла до Гройсмана з командою і запропонувала своє бачення.

«В Супрун було лише два папірці, на яких вона презентувала свою концепцію. І цю ідею підтримав уряд. Після чого розпочалися реформи. Тому гарна вона чи погана, але зроблено найважливіше – заблокували всі умовно корупційні схеми, які стосувалися зловживання коштами, зокрема, від міжнародних донорів. І йдеться про мільярди доларів. Також вона показала, які кошти мають поліклініки та лікарні», – розповів він.

Тому політолог вважає, що проти Супрун зараз триває атака. Адже ця людина перекрила мільярдні схеми, які всіх влаштовували.

«Якщо проаналізувати, хто найбільше блокував ухвалення медреформи, то це були представники Радикальної партії, пані Богомолець та пан Мусій, а також директори інститутів та вищих навчальних закладів, – наприклад, пані Амосова і керівник Інституту серця і «унікальна людина» пан Тудоров», – прокоментував Таран.

Аби не бути голослівним, він розповів, де можна отримати інформацію про статки тих, хто веде активну кампанію проти Супрун.

«Супрун вдарила у найбільші корупційні схеми. Якщо ви зараз відкриєте електронні декларації головних лікарів, що можна перевірити на сайті НАЗК, то виникне багато питань, звідки у них машини, земельні ділянки, квартири. Чому ми забуваємо, що у пані Богомолець, при всій повазі, є дев’ять квартир, замок і чотири земельні ділянки. Це звідки? І це важливо, коли ми говоримо саме в контексті Супрун», – наголосив він.

Нагадаємо, сьогодні окружний адміністративний суд Києва тимчасово заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я за позовом партії Ляшка.

Уряд України на чолі з Володимиром Гройсманом виступив на підтримку Уляни Супрун.

«Щодо ситуації з Уляною Супрун. Не можна допустити зупинки реформи медичної галузі та повернення до неї корупції. Ми розпочали зміни. Настав час їх захистити, щоб українці отримували якісні медичні послуги», – зауважив Гройсман.

Крім того, на сайті на Кабміну з’явилася офіційна заява уряду щодо відсторонення Супрун від обов’язків.

Уряд України є занепокоєним тим безпрецедентним тиском, який здійснюється останнім часом різними способами з метою зупинки тих зусиль реформуванню галузі охорони здоров’я, які здійснює команда Міністерства охорони здоров’я на чолі з виконувачем обов’язків міністра Уляною Супрун.

Ця команда, з моменту приходу в Міністерство, оголосила війну тим корумпованим схемам, які процвітали в галузі роками, і це, на наш погляд, чи не головна причина того, чому проти Уляни Супрун та її команди було розгорнуто справжню війну, – наголосили представники уряду.

Також тут зазначили, що після приходу Уляни Супрун на посаду виконувачки обов’язків міністра у галузі охорони здоров’я розпочалися зміни, які слід було впроваджувати давно. Зокрема, її команда реалізує політику, спрямовану на впровадження програми:

– доступних ліків,

– подолання корупційних схем у закупівлі ліків,

– реформування первинної ланки,

– підвищення рівня оплати праці лікарів,

– впровадження нових вимог до якості підготовки медичних кадрів,

– розгортання мережі кардіоцентрів.

«На черзі – наступні кроки, пов’язані з впровадженням безкоштовної діагностики, вдосконаленням системи екстреної медичної допомоги, розгортання мережі сільської медицини… Кінцевою метою усіх цих зусиль є реальне підвищення якості медичного обслуговування та підвищення рівня оплати медичних працівників. Сьогодні усі ці зусилля ставляться під сумнів і робиться все для того, щоб повернути у галузь ті підходи, які і стали причинами сьогоднішніх проблем», – переконують у виконавчому органі влади.

В уряді повідомили, що рішення про відсторонення Супрун буде оскаржено та вони будуть домагатися, аби його скасували.

Щодо ситуації з Уляна Супрун. Не можна допустити зупинки реформи медичної галузі і повернення в неї корупції. Ми…

Опубліковано Volodymyr Groysman Вівторок, 5 лютого 2019 р.

За словами адвоката Ростислава Кравця, хоча суд уже прийняв ухвалу про забезпечення позову щодо відсторонення Супрун, однак спор по суті ще не розглядався.

«Ухвалу може бути пред’явлено до виконання до відповідної виконавчої служби до 5 лютого 2022 року. Тому що саме виконання рішень покладається на виконавчу службу, а коли мовиться про такі спори, то на державну», – розповів юрист.

Уляна Супрун має право оскаржити рішення в апеляційному суді протягом 15 днів.

Джерело

Читати також: Блогер: украинские заробитчане за 5 лет привлекли в Украину больше денег, нежели Порошенко через МВФ

Порошенко: Мы защитили суверенитет и территориальную целостность, остановив врага героизмом украинских воинов

Share
error: Content is protected !!