СБУ заарештувала відомого волонтера та мецената: поки українці мовчать, влада «прибирає» «незручних» їй активістів і патріотів

Роман Реведжук

Отримав підтвердження, що декілька днів тому Служба безпеки України арештували Тимофія Нагорного, його звинувачують за ст. 111КК ДЕРЖАВНА ЗРАДА. Згодом Печерський районний суд змінив кваліфікацію, на заміну тримання під вартою з можливістю внести заставу у розмірі 528 тисяч 600 грн. СБУ подали апеляцію, суд призначено 10.10.18 в середу.

Знаю Тимофія багато часу. Приблизно через рік нашого спілкування я зрозумів, що у нього є президентські амбіції. Хоч як він їх не скривав, та вони інколи з його навіть не зовсім обгрунтованою критикою влади були очевидними. Хочу зауважити, критика його була не публічною. Те що він критикан ще той, інколи й занадто — це не ставило під сумнів його патріотизм. Справа в тому, що він провів масу благодійних проектів під гаслом #МИР та #Єдина_Україна, тому не можу повірити в історію «державної зради». Я схиляюся до іншої думки, яку напишу в кінці.

Тимофей Нагорный залучав у свої проекти абсолютно різних людей, з абсолютно протилежними політичними поглядами. Відповідно спілкувався з різними людьми, котрі під українським прапором робили благодійні справи. Коли запрошував, то і я долучався до його волонтерських проектів і не раз, особливо, якщо це було пов’язано з соціально незахищеними дітками.

Як повідомляють мої джерела в СБУ, арештували Нагорного за фактом спілкування з російським бізнесменом Алексєєм Дашутіним.
Ніби то зафіксовано розмову у котрій поставлені під сумнів національні інтереси України.

Що я думаю з цього приводу. Нагорний критикував владу — це нормально, при чому від слова абсолютно. Живемо у демократичній країні де передує свобода слова. Хто хоче той критикує, хто хоче той хвалить. Якщо пройтися поміж натовпом, то інколи таке почуєш, що й на голову не налазить, хоч дві державні зради став. Натомість Тимофій робив це непублічно, а інколи у приватних бесідах.

У мене глибокі сумніви, що у намірах Тимофія могла бути державна зрада. Враховуючи його політичні амбіції, відповідно критика могла бути, могла бути контраверсійною. Я схиляюся до думки, що це чиясь класична підстава. А враховуючи диверсійну діяльність РФ, ця тема тільки може підіграти їм, тому й планувалася вона заздалегіть. А Тимофій через свою добродушність, надлишкову відкритість у словах постраждав.

Тому якщо у когось будуть питання, чому так довго не було інформації, чому мовчить його фонд і т.д. Дві причини: перша — про це мало хто знає, а друга, щоб якраз РФ не використала цю ситуацію проти України. Тому зараз після тривалих косультацій, я вирішив подати основний конструктив, з того що мені відомо. Тому, що вважаю мовчати про це від 2-го жовтня також не варіант. Навіть, якщо ситуація може мати специфічні обставини.

Я переконаний, що навіть якщо Тимофій наговорив лишнього, то його заслуги перед Україною більші. Він людина сильна і вміє признавати свої помилки, у цьому я навіть ні секунди не сумніваюся. Хто з нас не робить помилок.

Тому вважаю, що #СБУ варто дати можливість і час не у стінах #СІЗО, а вийти під заставу і в Суді доказати свою невинуватість. У любих ситуаціях, повинна бути людяність. Натомість силовим структурам вартує зайнятись відвертими пропагандистами, котрі під носом з телеекранів отруюють українське суспільство кремлівською пропагандою!

P.S.
#Алєксєй_Дашутін у 2014- році був засуджений до 4-х років колонії загального режиму у РФ, за фактом махінацій, перевищення повноважень та розкрадання майна Міністерства оборони РФ. Йому вдалося уникнути покарання. Та найбільше запитань у мене особисто викликає той факт, що Дашутін проходить по цій справі, як свідок, а не затриманий, як Нагорний!

Зі свого боку спробую розібратися у цій справі, рекомендую кожному долучатися, якщо у когось є якась інформація, прошу надсилати мені.

Share
error: Content is protected !!