РПЦ — сталінський патріархат: У Львові церкву Московського патріархату завісили плакатами зі Сталіним

У Львові на Сихові, храм УПЦ МП у Львові завісили плакатами із Йосипом Сталіним і написами «Сталінський патріархат». Про це у четвер повідомляє прес-служба Львівської єпархії УПЦ (МП), пише BBC Україна.

«Невідомі особи обклеїли стіни храму св. князя Володимира УПЦ, який розташований тут, листівками із зображенням Сталіна і написами «Сталінський патріархат», — заявили в єпархії.

Там нагадали, що в жовтневому рішенні Синоду є заклик «утримуватися від захоплення церков, монастирів та іншого майна, а також від будь-яких інших насильницьких дій та помсти, щоб перемагали мир і любов Христа».

«Наголошуємо також, що Президент України Петро Порошенко особисто гарантував вільне визначення для кожного громадянина яку Церкву відвідувати і мирне вирішення усіх проблем, що виникнуть в перехідний період», — йдеться в заяві.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Константинопольського патріархату вирішив продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ стосовно предстоятеля УПЦ К П Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія.

Єпархія привела слова Вселенського патріарха Варфоломія, який закликав утриматися сторони від насильства у зв’язку з рішенням надати українській православній церкві автокефалію.

А також слова президента Петра Порошенка, який гарантував безпеку вірянам та майну усіх церков.

“Нагадаємо, що в лютому цього року цей храм постраждав внаслідок підпалу, і зараз відновлюється коштом парафіян. Винуватців злочину не знайшли, і ось дім Божий знову піддався нарузі”, – йдеться в повідомленні.

Що зображено на плакатах?

У 1943 році Сталін фактично ухвалив рішення зняти заборону на відкриту діяльність Російської православної церкви, яку раніше радянська влада практично припинила.

Це рішення історики пов’язували з тим, що православні церкви відновили свою роботу на територіях СРСР, окупованих військами гітлерівської коаліції.

На фотографіях з плакатів, якими завісили львівську церкву, може бути зображено помісний собор, який пройшов взимку 1945 року за сприяння радянської влади.

Собор ухвалив положення про управління Російською православною церквою і відкритим голосуванням обрав патріархом Московським і всієї Русі митрополита Ленінградського Алексія (Симанського). Окрім того, собор затвердив власне назву Російської православної церкви.

Share
error: Content is protected !!