Росіянина в Києві завернули додому з колорадською стрічкою «топити за дідов на Родінє», — це вам не Масковія, тут інших дідов прославляють

У «Жулянах» прикордонники не пропустили росіянина через георгіївську стрічку на валізі

У київському аеропорту «Жуляни» прикордонники заборонили в’їзд росіянину, на валізі якого була заборонена в Україні георгіївська стрічка.

Росіянин 16 листопада прилетів до Києва з Білорусі. На ручці його валізи була прив’язана георгіївська стрічка.

Попри те, що пасажир мав зворотній квиток та достатньо грошей для перебування в Україні, йому заборонили в’їзд на 3 роки через заборонену символіку.

У травні двох росіян також не пустили до України через георгіївську стрічку на багажі.

Про це у Facebook написав речник Державної прикордонної служби служби України Олег Слободян.

«Обоє прибули з приватною метою, мали достатньо коштів для перебування в Україні та зворотні квитки. Але на багажі туристів були прикріплені георгіївські стрічки, які заборонені в Україні. На прохання прикордонників зняти цю символіку громадяни РФ відреагували негативно», — зазначив Слободян.

Він також додав, що чоловік та жінка повернулися зворотнім рейсом до Мінська, прикордонники відмовили їм у перетині кордону.

«Шановні гості з РФ. Українці раді усім гостям країни, але кожен, хто планує відвідини іншої країни,повинен усвідомлювати, що він повинен поважати її громадян та виконувати її закони. В іншому разі прикордонники змушені будуть відмовити вам в перетині державного кордону України», — зазначив речник ДПСУ.

Нагадаємо, закон про заборону георгіївської стрічки Верховна Рада ухвалила 16 травня 2017 року. Закон набрав чинності 15 червня 2017 року.

Депутати Верховної Ради проголосували законопроект, за яким за виготовлення і пропаганду георгіївської стрічки передбачається адмініністративна відповідальність.

Підтримали законопроект 238 народних депутатів.

Законодавчу ініціативу подав депутат Антон Геращенко.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що заборонені виготовлення та публічна демонстрація георгіївських стрічок (зокрема, у ЗМІ, під час мітингів, на одязі, плакатах, тощо). У разі порушення передбачається штраф від 50 до 150 неоподаткованих доходів громадян (тобто від 850 до 2550 грн).

У разі повторного порушення протягом року штраф збільшується вдвічі.

Share
error: Content is protected !!