Курс на ЄС і НАТО: Рада доленосно змінила Конституцію України

За відповідне рішення проголосували 334 народні депутати за мінімально необхідних 300.

Народні депутати підтримали рішення про внесення змін до Конституції в частині зовнішньополітичного курсу України щодо вступу до ЄС і НАТО.

За відповідне рішення проголосували 334 депутати.

Законопроектом №9037 пропонується внести до Конституції зміни до преамбули, 3 статтей та перехідних положень щодо стратегічного курсу України на набуття членства в Європейському Союзі та в НАТО.

Зокрема абзац п’ятий преамбули після слів «громадянської злагоди на землі України» доповнити словами «та підтверджуючи європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України».

Пункт 5 частини першої статті 85 пропонується викласти в такій редакції: «визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору».

Статтю 102 пропонують доповнити частиною третьою, згідно з якою «президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору».

Статтю 116 планують доповнити пунктом 11: «забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору».

Нагадаємо, Верховна Рада України 20 вересня 2018 року підтримала ініційований президентом України Петром Порошенком законопроект змін до Конституції щодо закріплення стратегічного курсу держави до НАТО і Євросоюзу. 

Водночас, із тексту Конституції пропонується виключити пункт, який дозволяє використання наявних військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди.

Своєю чергою Конституційний суд України визнав законним закріплення курсу України на вступ до ЄС та НАТО, передаэ джерело

Як предає джерело, прийняття рішення зустріли оплесками.

«Це незворотність нашого європейського вибору, це початок справжньої євроінтеграції. Україна буде в ЄС і НАТО», — заявив після голосування спікер ВР Андрій Парубій.

Президент Петро Порошенко перед голосуванням назвав 7 лютого історичним днем.

«Сьогодні історичний день, коли в Конституції буде закріплено як зовнішньополітичні орієнтири рух України до ЄС і НАТО. НАТО – це про безпеку, не лише про військову, а і про безпеку громадянина, безпеку на вулицях, верховенство права.

Зараз у Кремлі дуже уважно спостерігають за діями Верховної Ради. Не дочекаєтесь – не буде у вас радості. І Верховна Рада сьогодні продемонструє єдність, яку демонструє останні 4 роки», — сказав Порошенко.

Як повідомляє джерело, закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Як повідомлялося, 22 листопада 2018 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №9037 про внесення змін до Конституції щодо курсу України на вступ у ЄС і НАТО. Законопроект підтримали 311 парламентаріїв.

Тоді ж Конституційний Суд дав позитивний висновок у справі за конституційним зверненням Верховної Ради про надання висновку щодо відповідності законопроекту 9037 про внесення змін до Конституції України, які передбачають встановлення стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства у ЄС і НАТО.

Читати також: «Ціннісна шизофренія»: Супрун звинуватила пострадянських людей у ​​відсутності цінностей

Соціологи підтверджують збільшення рейтингів жінки-політика

Share
error: Content is protected !!