Просто не вкладається в голові, що таке може бути зараз в контрактній армії.

Це контрактник ЗСУ В’ячеслав Явний. Йому 28 і він без селезінки. Інвалід 2 групи. І буде комісований. Без органу він залишився після того як 17 липня його вдарив старшина частини 45 артилерійської бригади. Під час занять в аудиторії В’ячеслав заснув на парті, а старшина підійшов ззаду і вдарив його кулаком в лівий бік. Удар був такий сильний, що розірвало селезінку. Факт удару бачили щонайменше 5-х свідків.

Зі слів В’ячеслава та його товаришів із частини він із розірваною селезінкою ходив ще добу. Він постійно втрачав свідомість і пішов до санчастини, але там сказали, що нічого страшного нема. Вже наступного дня хтось з командирів відвіз хлопця до лікарні в Новояворівськ. Там діагностували розрив селезінки і сказали, що ще кілька годин і він би помер.

Але розірвана селезінка – то ще не усе серед сузір’я військової карми В’ячеслава. 5 травня він повернувся і із відпуски із запізненням на 3 дні. Ну так, це порушення. Але є законні методи покарання. Але старшина із начальником штабу зустріли його на вокзалі, посадили в авто і відвезли в Янів де біля дачних ділянок змусили, тримаючи пістолет біля голови, копати собі яму – спершу руками, потім дали лопату. (ото фантазія в мужиків, певно десь в кіно таке бачили). І В’ячеслава копав. А потім закопував назад. (“виховна” робота поставлена в частині!). Також хлопець розказав нам, що неодноразово доводилося давати хабарі, за відпустку або якісь дрібні порушення. Разом десь, каже 7 тисяч надавав. Чому не протистояв? Бо бракувало внутрішньої сили та волі. Жертв ж не просто так обирають.

Керівництво частини не квапилося давати коментрі. Ми швидше випадково, ніж заокономірно, записали коменти з Олександром Роговим, т.в.о. частини, де цей весь треш відбувався. Так от, він стверджує, що В’ячеслава 14 липня побили цивільні, коли той був п’яний. Але В’ячеслав попав до лікарні 18 липня. Тобто він мав ходити 4 дні з розірваною селезінкою? (просто як Дункан Маклаут…чи білий ходок з «Гри перестолів»? Ото фантазія в полковника Рогова!)

На другому фото контрактники, які наважилися відкрито заявити про зловживання, які відбувалися частині. Хлопці не видавали себе за зразкових воїнів. Відразу зізналися що буває, що порушують устав. Але методи покарання нагадують в’язке смердюче болото. Керівництво, замість законних покарань, погрожує, принижує, вимагає хабарі. Хлопці ули осить відветі – не намагалися видати сеье зазразуоких військовослужбовців. Хлопці зазналися що самі давали хабарі. Ми питали навіщо вони давали. Пояснили, що є фактично «кріпаками» і можливості керівництва для бєзпрєдєла майже безмежні. Атмосфера в частині дуже гнітюча: керівництво провокує створення ворогуючих між собою групок, заохочуються доноси одних на інших, цькування один одного і тд. Відтак, люди здебільшого деморалізовані та пригнічені і дуже вразливі до погроз. 10 контрактників наважилися на відкрите протистояння і дали свідчення поліції.

Слідство проводить Яворівський відділ поліції. Зараз повноваження розслідувати такого роду справи від військової прокуратури перейшли до поліції. Відтак це випробування для поліції – чи зможе вона встояти під впливами. А впливи будуть. Або вже є. Walera Sereda Ігор Мирославович Муха я вірю, що ви встоїте під тиском і довдете що поліція незалежна.
Приховати – це поки що найпоширеніша тактика керівництва армії в таких ситуації.

І скільки би Віктор Муженко не писав красивих постів про нову армію, про лідерство, про прозорівсть, про неприховуванян злочинів – вона все ще в глибокій совдепівській дупі.
Ще один показовий епізод – у військовий госпіталь нас не пускали. Хоча В’ячеслав виявив бажання дат інтерв’ю на камери і може ходити – керівництво госпіталю заборонило йому до нас виходити. Врешті решт зацькований покалічений солдат таки знайшов в собі моральні сили і вийшов до нас на двір. Я не буду описувати маразм нашої комунікації в госпіталі з керівництвом, бо то просто стидно за них… на нас викликали службу правопорядку. Але так і не наважилися нас затримати.

Я впевнена, що тих хто знайшов у собі мужність і вийшов до нас в Старичах і з відкритими обличчями, із названими прізвищами все розказали – керівництво буде цькувати і піддасть репресіям. В армії це можна зробити легко і бездоганно, так що і не зачепишся. Дуже важливо щоб це на контролі тримало суспільство. І вище керівництво, яке декларує, що будує сучасну армію. Степан Полторак Віктор Муженко.

Ще один цікавий нюанс. 45 окрема артилерійська бригада, наскільки я зрозуміла, є структруним підрозділом Академії сухопутних військ. В березні 2016 року там під час занять викладач підколковник Олег Каранько точно так само вдарив першокурсника Степана Данилко. Ззаду і в бік. Результат: розрив селезінки і видалення органу! Інвалідність. Павло Ткачук у ваших підлеглих все добре з головою? Може вони психи?

Усі факти, які нам з колегами повідомили контрактники, я перевірила по своїх неофіційних джерелах. усе попередньо підтвердилося. Процесуальний нагляд за розслідуванням цих зловживань здійснює військова прокуратура. Анатолій Матіос, Владислав Савинець сподіваємося, що це буде справедливий нагляд, а не покривання винних.
Нам, громадянам, не потрібна просякнута совдепівською плісінню армія.

Джерело

Share

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

error: Content is protected !!