Почалося «розкулачування» московських попів: На Прикарпатті приміщення Московського патріархату віддали музичній школі

Богородчанська районна рада та райдержадміністрація повернули музичній школі приміщення Домініканського римо-католицького костелу, де нині зосереджується місцева громада Московського патріархату.

Натомість в УПЦ МП такі дії назвали “рейдерством”, пише Еспресо.

Як повідомляє РІСУ з посиланням на прес-службу даної конфесії у п’ятницю, 28 вересня, близько 13:00 відбулося нібито силове захоплення будівлі митрополичих палат.

“Близько 30 чоловік зламали двері, розбили вікна та побили віруючих, в тому числі настоятеля храму прот. Володимира Шувара”, – йдеться у повідомленні.

За словами представників УПЦ МП, у “захопленні брали представники місцевої влади за сприяння НВР “Правого сектору”, однак представники поліції заявляють, що жодної протизаконної дії щодо споруди не здійснювалося, а також заперечили факт наявності представників “Правого сектору”.

Заперечує побиття вірян і священнослужителя й інша сторона конфлікту.

У коментарі виданню Галицький кореспондент депутат Святослав Никорович розповів, що районна рада спільно з РДА повернула приміщення музичній школі, оскільки учням та викладачам школи бракує місця для навчання.

Він також спростував інформацію про бійку з “Правим сектором”, унаслідок якої постраждали люди.

“Абсолютна брехня, ніхто нікому нічого не ламав, можливо це сталося після того. Була штовханина, емоції, священик чогось впав, я не знаю… Із заявою ніхто у лікарню не звертався”, – каже депутат.

Голова Богородчанської РДА Франко Єжак, коментуючи повідомлення події навколо храму, теж заявив, що інформація представників Церкви не відповідає дійсності.

“Вказана інформація абсолютно не відповідає дійсності, ситуація на місці спокійна, фізичного протистояння немає. Це чергова інформаційна атака російських спецслужб, намагання дестабілізувати ситуацію, використовуючи релігійні почуття людей”, – наводяться слова на офіційному сайті райадміністрації.

Як повідомив Єжак, йде мова про приміщення, суміжні з будівлею храму, які знаходяться на балансі районної ради і були передані в тимчасове користування церковній громаді.

“Сьогодні є потреба використовувати вказані приміщення для потреб місцевої музичної школи, як це і було раніше. Тому на черговій сесії районної ради депутатами одностайно було прийняте відповідне рішення щодо подальшого використання цього приміщення”, – зазначив він.

Слід зауважити, що 5 травня 2018 року Богородчанська райдержадміністрація видала розпорядження про припинення договору безоплатного користування будівлею Домініканського римо-католицького костелу, де нині зосереджується УПЦ МП. Таке рішення прийняли депутати районної ради ще раніше, 28 квітня, під час сесійного засідання.

Церкві Московського патріархату богородчанський костел передали ще у 90-х роках минулого століття.

21 серпня представники РДА офіційно звернулися до священнослужителів з проханням звільнити храм. Тим паче, що будівля руйнується, вона недоглянута і в будні постійно зачинена.

Share
error: Content is protected !!