Парадокс зайнятості: Чому не хочеться працювати, але щастя без роботи неможливе

Великий парадокс трудового життя згідно з статею Дерека Томсона в The Atlantic, полягає у тому, що «більшість людей ненавидять свою роботу, але почувають себе значно нещаснішими, коли нічого не роблять».

Ми звикли вважати, що ми щасливі, коли не працюємо, але дослідження показують, що у післяобідній час неділі — час, коли ми, зазвичай, нічого не робимо, — ми почуваємося найменш щасливими. А найкращі моменти приходять тоді, коли ми чимось активно зайняті.

Це помилкове враження проявляється у тому, як ми себе поводимо: ми не робимо того, що насправді робить нас щасливими. Наприклад:

ми купуємо будинки у передмісті, незважаючи на те, що скорочення часу поїздки на роботу позитивно впливає на відчуття щастя. Якщо на дорогу на роботу щодня ви витрачаєте годину, то для того, щоб бути задоволеним своєю роботою ви повинні заробляти на 40% більше, аніж людина, яка щодня ходить на роботу пішки.

Ми думаємо, що покупка великої кількості «непотребу» зробить нас щасливими, але ми дуже швидко звикаємо до того, що у нас вже є.

Більше половини американців не використовують свій час відпусток, тому що хочуть досягти більшого успіху в роботі, хоча ніщо інше не впливає на продуктивність краще, ніж можливість відпочити.

Така ж ситуація з роботою. Коли її немає, ми раді насолодитися можливістю нічого не робити — адже для цього потрібно значно менше зусиль, аніж для роботи над складним проектом. Але бездіяльність, особливо тривала, робить нас нещасними.

Дерек пише: «Два найбільш поширені побічні ефекти безробіття — це самотність на індивідуальному рівні та втрата зв’язку з суспільством. У безробітних людей в теорії найбільше вільного часу для спілкування, але дослідження показують, що саме безробітні люди найбільше відчувають соціальну ізоляцію».

Головне причина чому робота робить нас щасливими та задоволеними життям, — привід пишатися.

Майкл Льюіс у новій книжці «The Undoing Project», пише: «Занурення у щось всепоглинаюче, доки повз пропливають інші труднощі, дає когнітивне і емоційне полегшення. Складнощі інтелектуальних головоломок — ніщо, у порівнянні з емоційними складнощами. Робота — ідеальна схованка».

Робота — це більше ніж просто діяльність, яка приносить дохід та дає нам ціль, це також процес за допомогою якого функціонує цілий світ. Це дозволяє нам виготовляти товари, надавати послуги один одному. Загалом люди звикли цінувати зусилля.

Хоча характер нашої роботи може змінюватися — на соціальному або особистісному рівні, —вона важливіша, ніж ми звикли вважати. Через те, як сильно ми захоплені своєю роботою вона робить нас більш щасливими, ніж ми думали раніше.

Share
error: Content is protected !!