Оновлене ЗНО. Що чекає на випускників 2019 року. Взагалі та для перспективних фахів.

Окремі факультети змінюють вимоги до своїх вступників. Також зміни торкнуться студентів коледжів та ПТУ.

24 жовтня, керівниця департаменту освіти ЛОДА Любомира Мандзій та директорка ЛРЦОЯО Лариса Середяк розповіли під час брифінгу про зміни у ЗНО, що відбудуться наступного року, пише Твоє місто.

Перш за все, каже Лариса Середяк, учні профтехучилищ та студенти коледжів зможуть самі обирати, чи складати їм математику, чи історію України. Раніше це вирішувала педагогічна рада навчального закладу.

Лариса Середяк додає, що учні ПТУ і коледжів, які не склали минулоріч тестування з української мови, у 2019-му році зможуть спробувати ще. За її словами, у Міністерстві освіти готують документи, згідно з якими тих студентів, які не пройдуть тестування з другої спроби, відрахують з коледжів та ПТУ.

Друге нововведення стосується балу, що мають набрати випускники, які хочуть вступати на спеціальності «Право», «Управління та адміністрування», «Міжнародні відносини». Зі вступної кампанії 2019-го року бал з усіх трьох предметів для подачі документів на ці спеціальності має становити не менше 130.

Директорка ЛРЦОЯО нагадує, що 130 балів – це найнижча межа, що дозволяє подати документи на спеціальності «Фармація» та «Промислова фармація». Для подачі документів у ВНЗ медичного спрямування потрібно мати результат не менший у 150 балів – це правило залишається з минулого року.

«Я думаю, що «Правознавство» можна підняти до 150-ти балів. Давати знання треба на якійсь основі. 100 – це дуже мало», – каже Лариса Середяк.

Любомира Мандзій наводить приклад: щоб отримати 100 балів з математики потрібно виконати всього 7 завдань з 36-ти, частину з яких можна вгадати. Відповідно, це дуже низький рівень знань.

Третє нововведення у ЗНО-2019 стосується ВНЗ медичного спрямування. Відтепер їхні абітурієнти мають обов’язково пройти тестування з трьох предметів, а не двох, як це було раніше. До української мови та хімії або біології додається тестування з фізики або математики.

Як і минулого року, каже Любомира Мандзій, на ЗНО буде 11 предметів, і кожен абітурієнт зможе скласти 4, навіть дві іноземні мови. Тести на вимогу абітурієнтів можуть перекласти на 6 мов: російську, польську, румунську, молдовську, угорську і кримськотатарську.

«На Львівщині є замовлення на російську і польську мови. Жодних інших за ці 11 років ще не було», – каже Лариса Середяк.

У 2019-му році на Львівщині буде 12 955 випускників 11-х класів.

Реєстрація на пробне ЗНО-2019 триватиме з 8 до 31 січня. Проведуть сесії 16 березня (українська мова та література) і 23 березня (математика, історія України, хімія, біологія, фізика, іноземні мови). Вартість складання пробного тестування наразі не визначена.

Реєстрація на основні сесії ЗНО відбудеться з 5 лютого до 25 березня. Сама сесія відбудеться з 21 травня до 13 червня. Додаткова сесія запланована з 26 червня до 12 липня. У ЛРЦОЯО нагадують, що на сайті Центру можна знайти оновлені пробні завдання, а також знайти багато свіжих матеріалів для підготовки.

Читати також: Проводник вступил в интимные отношения с пассажиром, пока он спал

Share
error: Content is protected !!