Новий флешмоб областей України: витурити «руський дух» та мову агресора геть, — чекаємо на приєднання «рюськоязичних» Харкова, Днепра, Одеси

«Обласна рада вирішила встановити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Тернопільської області до моменту повного припинення окупації території України», — сказано в повідомленні прес-служби.

Йдеться про заборону трансляцій фільмів російською мовою, виступів російських акторів, продаж книжок мовою агресора тощо. Тернопільська обласна рада встановила мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території всієї області. Про це інформує прес-служба Тернопільської облради.

У Тернополі обласна рада заступився за історика Григорія Купріяновича і прийняла мораторій на використання російськомовного культурного продукту, передають Главновості з посиланням на офіційний сайт Тернопільської облради.

Також депутати оголосили 2019 Роком ОУН в області, таким чином вони вирішили відзначити 90-річчя створення ОУН.

Народні обранці направили президенту України і в МЗС звернення, в якому висловили обурення з приводу переслідування Григорія Купріяновича:

«Історика, голови Українського товариства в Любліні, доктора Григорія Купріяновича в Республіці Польща» — уточнили автори звернення.

Депутати назвали його відомим польським істориком і активістом українського суспільства.

«… одного з найактивніших представників української громади», — підкреслили народні обранці.

Додатково Тернопільської обласної ради вирішив встановити мораторій, аналогічний тому, що вже діє у Львівській області.

Вони заборонили публічне використання будь-якого культурного продукту — пісень, віршів, книг, фільмів — в яких використовується російська мова.

Мораторій діє на території всієї області.

Депутати визначили момент, коли заборона на російську мову буде знято — після повного припинення окупації території України.

Share
error: Content is protected !!