“Новичка” не потрібно: в олії “Олейна” знайшли небезпечну речовину, — українцям рекомендують бути обережними

Олію “Олейна” готують з любов’ю – смертельною.

Соняшникова олія торгової марки “Олейна” таїть в собі смертельну небезпеку. У зразках продукції цієї торгової марки виявили речовину, яка викликає утворення в організмі ракових пухлин та приводить до інших небезпечних захворювань – пише Znaj.ua

Про це повідомляє видання “Открытая Украина.”, на прохання редакції якого провели дослідження олії “Олейна” в одній з з київських приватних лабораторій. Результати дослідження показали, що продукція популярного бренду містить канцероген бензапірен.

Концентрація цієї речовини у відібраних зразках для аналізу склала 8,7 мікрограм на кілограм. У той же час, згідно з ДСТУ 4492: 2005 “Олія соняшникова”, вміст бензапирену в кінцевому продукті не повинен перевищувати норму 2 мікрограма на кілограм. Аналогічні стандарти діють і в Європі.

Зарубіжні медики вже давно визнали небезпеку бензапирену і його здатність провокувати розвиток онкологічних захворювань.

Зокрема, за словами онкологів, накопичення бензапирену в організмі може спровокувати стеатогепатит, який викликає рубцювання печінки, що приводить до цирозу і навіть раку. За даними Міжнародного агентства з вивчення раку (IARC), причиною 80% злоякісних пухлин є саме канцерогенні речовини, споживані людиною разом з продуктами харчування.

За словами експертів, причиною появи токсичної речовини в “Олейні”, скоріш за все, стало порушення технології виробництва. Для вирішення проблеми потрібно впровадити на виробництві сучасні технології очищення олії із застосуванням адсорбентів і якісних фільтруючих матеріалів.

Нагадаємо, продукцію під торговою маркою “Олейна” виробляє український підрозділ компанії Bunge Ltd., міжнародної інтегрованої компанії. Bunge Ltd. володіє 94% акцій Дніпропетровського олієекстракційного заводу (ДОЕЗ) – найбільшого на Україні виробника рафінованої соняшникової олії. На український ринок Bunge Ltd прийшла в 2002 році, викупивши компанію Cereol. Сьогодні через афілійовані структури Bunge виробляє і продає соняшникову олію під ТМ “Олейна” і ТМ “Розумниця”.

Copyright GVMachines Inc. www.gvmachines.com

У грудні минулого року “Бунге Україна” звинуватили в тому, що вона діє за сумнівними схемами, ухиляючись від сплати податків. Ниточка корупції веде до Київської міської ради – схемами з фіктивним ПДВ займалися гендиректор компанії “Бунге Україна” Дмитро Горшунов і син першого заступника Київського міського голови Роман Плис.

Share
error: Content is protected !!