«Миротворці мають повернути мир на цю землю, зупинити Росію»: опубліковано результати опитування щодо введення миротворців серед населення України

Більш як половина українців — 60,6% — підтримують ініціативу введення міжнародних миротворчих сил на Донбас.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, що були представлені в Укрінформі.

Водночас 19,8% респондентів негативно ставляться до цього, ще 19,8% не змогли відповісти.

Опитування проводилося в усіх регіонах за винятком Криму та окупованих територій Луганської і Донецької областей. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Як повідомлялося, 17 липня Президент Петро Порошенко заявив, що президент РФ Володимир Путін прагне мати на Донбасі не справжню миротворчу місію ООН, а так званий «ескорт-сервіс» для спостерігачів ОБСЄ.

Порошенко також вважає, що нерозгортання миротворчої місії підтверджує зацікавленість Російської Федерації у продовженні агресії та окупації захопленої української території.

Президент Російської Федерації Володимир Путін прагне мати на Донбасі не справжню миротворчу місію ООН, а так званий «ескорт-сервіс» для спостерігачів ОБСЄ.

Про це заявив Президент Петро Порошенко в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV, повідомляє кореспондент.

«Путін, як захисну позицію, сказав, що він готовий погодитися на миротворців, але це мають бути не миротворці, а так званий «ескорт-сервіс», який би супроводжував спостерігачів ОБСЄ», — зазначив він.

Водночас Президент нагадав, що тоді би ці так звані миротворці приїхали зі спостерігачами о 9-ій ранку, о 18-ій поїхали би додому, «а що там буде із 18-ї до 9-ї, скільки українців уб’ють, що будуть робити росіяни» — невідомо.

Порошенко підкреслив, що для України така позиція є абсолютно неприйнятною.

Крім того, він наголосив, що в ООН ніколи не було такого формату миротворчої місії.

Президент відзначив, що Україна наполягає на «нормальній миротворчій місії» на Донбасі, яка би забезпечила виконання безпекового компоненту. За його словами, такий варіант підтримує «весь світ».

Розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі не відбувається через блокування питання Російською Федерацією.

Про це заявив Президент Петро Порошенко в інтерв’ю телеканалу France 24, повідомляє прес-служба глави держави.

Так, за його словами, запровадження місії не відбувається через блокування цього питання саме Росією попри те, що вона є одним із підписантів Будапештського меморандуму та виступала гарантом безпеки України.

«Цього не відбувається. І Росія повинна пояснити всьому світові, чому вони проти. Миротворці – міжнародні сили, об’єктивне джерело інформації – прийдуть туди, захищатимуть місцеве населення і створять політичні та безпекові передумови для імплементації Мінських угод.

В нас є гарантії безпеки з боку Росії у Будапештському меморандумі, в нас є підпис Росії під Мінськими угодами, ми маємо російську відповідальність. Це дуже важливо», — підкреслив Президент.

Порошенко наголосив, що основне завдання миротворчої місії полягає в тому, щоб зупинити бойові дії та забезпечити виведення військ агресора з території України.

«Миротворці не мають повертати український суверенітет, ми можемо зробити це через політичний процес. Вони мають повернути мир на цю землю, зупинити вбивства. Присутність миротворців під мандатом РБ ООН зможе допомогти нам вивести російські війська з цієї території, вивести російські танки, артилерію», — зазначив він.

Водночас Президент підкреслив, що на сході України не заморожений конфлікт, як дехто намагається це зобразити, а справжня війна через агресію Росії проти України, від якої й далі гинуть українські військові та цивільні громадяни.

Share
error: Content is protected !!