Ми могли жити у іншій державі якби 80років тому в Росії не розстріляли еліту УКРАЇНСТВА

У лісовому урочищі Сандармох убили 300 українців.

Їх, роздягнутих до білизни, з кляпом у роті уночі вивозили на розстрільний полігон… Ставили на коліна і приставляли дуло до потилиці. Так рівно 80 років тому в російській Карелії винищували еліту українства. Найяскравіших. Найталановитіших. Волелюбних. Цвіт нації.

27 жовтня 1937-го в лісовому урочищі Сандармох почалися масові розстріли в’язнів. У рапорті штатного ката-капітана Держбезпеки Матвеєва: «Приговор в отношении осужденных мною приведен в исполнение в отношении тысячи сто одиннадцати человек». Серед них — тіла 300 українців. Розстріляне українське відродження. Серед жертв — Микола Куліш, Микола Зеров, Лесь Курбас, Марко Вороний, Валер’ян Підмогильний, племінник Грушевського, професор історії Сергій Грушевський, письменник і міністр освіти УНР Антін Крушельницький з обома своїми синами. А ще — письменники, журналісти, військовики, священики…

Вони ще могли народити дітей. Навчити своїх і дітей інших. І збудувати зовсім іншу Україну. Ніж та — зросійщена і пригнічена, яку отримали ми після 74 років Радянського Союзу. Саме цього боявся Кремль тоді у 1937-му і, як бачимо, і тепер.

Share
error: Content is protected !!