MARUV не поїде на Євробачення-2019 від України: подробиці

Співачка MARUV (Анна Корсун), яка перемогла в Національному відборі на пісенний конкурс Євробачення-2019, що пройде в Тель-Авіві, не буде представляти Україну.

Про це повідомляє прес-служба «Суспільного мовлення». Контракт із виконавицею підписано не було з метою уникнення надмірної політизації конкурсу, оскільки довкола неї вибухнув скандал через гастролі в Росії, передає джерело.

«Суспільний мовник (ВАТ «Національна громадська телерадіокомпанія України») і співачка MARUV, яка перемогла в національному відборі на Євробачення, не дійшли згоди щодо участі в пісенному конкурсі Євробачення-2019 через низку причин», – ідеться в повідомленні.

Так, у «Суспільному» наголосили, що виконавиця дійсно здобула перемогу в результаті чесної боротьби, однак у представника України на міжнародній арені також є зобов’язання.

«Після підписання договору на час конкурсу виконавець стає культурним послом України і доносить не тільки власну музику, але також стає виразником думки українського суспільства в світі. Після проведених переговорів ВАТ «НСТУ» і співачка MARUV не знайшли спільного рішення щодо місії представника України на міжнародному пісенному конкурсі», — заявили в прес-службі.

Ще один нюанс виник у зв’язку з правилами музичного конкурсу. Так, згідно з п. 2.6 мовник-учасник повинен забезпечити неполітичний характер конкурсу.

«Ситуація, яка склалася довкола національного відбору цього року, має ознаки політизації. Суспільний резонанс, спроби тиску з боку політичних сил, втручання в дискусію культурних діячів і інформаційних структур країни-агресора фактично привели до політизації результатів національного відбору», — заявили в «Суспільному».

Побачили також загрозу розколу українського суспільства, що суперечить завданням «Суспільного мовлення».

Прокоментував ситуацію, що склалася, в Facebook і генеральний директор «НСТУ» Зураб Аласанія.

«Відбір викрив ще одну велику суспільну проблему, що лежить у політичній площині, а не в музичній: концертну діяльність багатьох артистів у країні-агресорі. І це викликало негативний резонанс у частини суспільства. І одночасно – відстоювання результату, разом з відстоюванням такого права іншою частиною суспільства», – написав він.

Саме з метою уникнення надмірної політизації, за його словами, і були висунуті вимоги щодо скасування гастролей у РФ, а також уважного ставлення до публічних висловлювань виконавця щодо територіальної цілісності України, або якихось висловлювань, які можуть нашкодити Україні на міжнародному рівні.

«Не всі красиві українські виконавці готові бути гарними культурними дипломатами. Таким чином, рішення про виконавця, який представлятиме Україну на Євробаченні, поки не ухвалене», – наголосив він.

Повідомляється, що переговори з наступним кандидатом почнуться вже вранці у вівторок, 26 лютого.

Тривали та виснажливі перемовини (п'ять з половиною годин) між НСТУ та командою виконавиці MARUV принесли наступний…

Опубліковано Зурабом Аласанією Понеділок, 25 лютого 2019 р.

Свою думку по закінченню переговорів написала в Facebook і MARUV. За її словами, головною причиною є не гастролі в Росії, оскільки від них команда співачки могла відмовитися. Проблематичними ж нібито стали інші умови.

«Основні розбіжності викликали інші пункти договору, які, якщо я підпишу, стають для мене кабальними. Я — громадянка України, плачу податки і щиро люблю Україну. Але не готова виступати з гаслами, перетворюючи своє перебування на конкурсі в промо-акції наших політиків. Я — музикант, а не бита на політичній арені», — заявила вона.

Сегодня наша встреча с НТКУ длилась около семи часов, в результате которой, мы так и не пришли к соглашению двух сторон….

Опубліковано MARUV Понеділок, 25 лютого 2019 р.

Музичний продюсер Олександр Ягольник в ефірі ObozTV заявив, що перемога української співачки MARUV у національному відборі на пісенний конкурс Євробачення-2019 стала можливою завдяки спецоперації спецслужб Росії.

Частина користувачів відзначила справедливість рішення про недопуск MARUV.

Інших же новина про заміну представника від України розгнівала.

1.

2.

Читайте також: «Нацвідбір був приречений»: Муждабаєв закликав Україну відмовитися від Євробачення-2019

Журналист: «Совковые комсомольцы решили не пускать Maruv на «Евровидение»

Share
error: Content is protected !!