“Львів. Ресепшн готелю. За стійкою лунає телефонний дзвінок. Дівчина-портьє бере слухавку. – Шуфлядки. Так. Ви відітє тєлєвізор. Відітє”

Львів. Ресепшн готелю. Я заповнюю анкету. За стійкою лунає телефонний дзвінок. Дівчина-портьє бере слухавку.

– Ресепшн, слухаю. Так. Так. Я вас слухаю, говоріть. Пульт? Подивіться в шуфлядках під телевізором. Що? Поди… Посмотрітє в шуфлядках під тєлєвізором. Що? Что такоє шуфлядки?..

Вона якось безпорадно-розгублено дивиться на охоронця, який стоїть поруч. Той мовчки розводить руками.

– Шуфлядки… Так. Ви відітє тєлєвізор? Відітє? Вот то, что под нім – шуфлядки. Там лєжит пульт. Нє понимаєтє? До вас зайдьот покоївка. Покоївка, да. Нє понімаєтє? Три хви… мінути нічєго нє дєлайтє, пожалуйста. Просто нічєго. Вже ідут.

Дівчина бере іншу слухавку, говорить з покоївкою, потім відкидається на спинку крісла і зітхає:

– …моссссскааа…

Я сміюся, охоронець намагається сховати усмішку, дівчина-портьє червоніє і починає перекладати на столі якісь папери, монументальна покоївка неспішно іде вирішувати шуфлядну проблему гостей міста Лева.

Sergii Ivanov

Нагадаємо, що нещодавно стався мовний конфлікт: у Львові провідниця нахамила пасажиру через мову.

У Львові провідниця потяга №134 «Миколаїв — Івано-Франківськ» нахамила пасажиру, відмовившись розмовляти з ним українською мовою.

Як повідомив у Facebook пасажир Ярослав Попович, інцидент стався 21 липня. Поїзд обслуговувала одеська бригада провідників, а нахамила йому Ніна Вакулик, фото якої він опублікував під своїм постом.

«Звертається до мене російською: «Ваш билетик и документы». Прошу її обслуговувати мене українською. Вона реагує агресивно: «Кто такое сказал, что я должна обслуживать на украинском?

Украинского языка я не знаю, учить не буду, буду обслуживать на русском. Не знаешь русского — иди и учи, националист», — передав діалог пасажир.

Він звернувся до начальника поїзда, який заявив, що поведінка провідниці була неприпустимою і пообіцяв її покарати, якщо та не виправиться.

«Вакулик працює у нас уже давно. Україномовних пасажирів ми повинні обслуговувати українською, проводимо відповідні інструктажі. Якщо вона не знає української, то працювати провідником більше не буде, переведемо її в депо.

Крім того, обов’язково проведемо роботу з усіма нашими провідниками», — відповів начальник поїзда пасажиру.

Пізніше він вийшов до провідниці і заявив, що переведе її на іншу посаду, поки вона не вивчить українську мову. «Україномовних пасажирів ви повинні обслуговувати українською!» — наголосив начальник.

Share
error: Content is protected !!