Погода трішки порадує — де буде тепло

У п’ятницю, 20 квітня, на більшій частині України мінлива хмарність без опадів, крім східних областей

Днем буде тепліше, ніж учора: + 15 … + 18, повідомляє Укргідрометцентр.

На заході вдень стовпчики термометрів покажуть + 15 … + 18. В Ужгороді повітря прогріється до +21.

На півночі денна температура буде в рамках + 14 … + 18.

У центрі сьогодні стовпчики термометрів піднімуться до відміток +15 … + 18.

На сході вдень + 12 … + 18. У Луганській області пориви вітру до 15-20 метрів в секунду. У Луганській, Донецькій і Харківській областях можливий невеликий дощ.

На півдні сьогодні вдень буде + 16 … + 19.

У Києві 20 квітня днем ​​температура повітря прогріється до + 16 … + 18.

Відповідно до даних метеорологічних спостережень на 20 квітня, то за останні 130 років видимі температурні рекорди в цей день спостерігалися в 1943 і 1979 роках. Історичний максимум температури досягав +28 градусів у 1943 році, а історичний мінімум — 1 градус морозу в 1979 році.

20 квітня народний календар відзначає Килинин день. На Килину спостерігали за погодою. Якщо дощило — це віщувало поганий урожай ярих. Одночасно «дощ на Килину — хороша калина». Дивились ввечері на небо, але тільки через вікно: якщо багато зірок, то в лісі буде так само багато грибів і ягід. Міцний мороз і сонце віщували урожай хлібів і гречки.

20 квітня проводили велику кількість обрядів, присвячених русалкам. Вважалося, якщо цих духів задобрити в цей день, то вони будуть оберігати чоловіків і дітей від всіляких напастей. Для захисту від русалок із собою брали пучок полину.

Народні прикмети на 20 квітня говорять про таке:

— Сильний і невщухаючий дощ обіцяв поганий урожай калини і ярих.

— Якщо на небі 20 квітня багато зірок, то буде багатий урожай лісових ягід і грибів.

— Ранковий мороз, який минає на світанку — прикмета до того, що буде багато гречки і хліба.

— Дощ пішов 20 квітня — буде багатий урожай малини.

Зазначимо, вже з суботи, 21 квітня, очікується істотний стрибок температури — до +20…+26 градусів. У східних регіонах дещо прохолодніше — від 12 до 17 градусів вище нуля.

Джерело: Politeka

Похожие новости

Аллу Пугачеву пытались изнасиловать и убить: история советского маньяка ужаснула сеть

Советская пресса была очень ограниченна в подаче информации. Советским людям не нужно было знать про маньяков, убийц и насильников. По этому некоторые истории всплывают только сейчас. История с Аллой Пугачевой

Откровенно о патриотизме: «Какого черта я ещё здесь и что я здесь забыл»

Илья Кенигштейн, управляющий партнёр Creative Quarter, опубликовал на своей странице в Facebook интересный пост про патриотизм. … Захотелось откровенно написать про патриотизм. Я, как и многие мои знакомые, знаю каково это —

ЦРУ определилось! Вот кто будет следующим Президентом Украины

Об этом говорит украинский политический блогер Александр Семченко. По его словам, ЦРУ определилось, кто станет следующим Президентом Украины. Внимательно слушать до конца. источник