Нові правила прописки — усе, що потрібно знати українцям

Реєстрація в онлайн-режимі — основне нововведення даної реформи

У законопроекті про зміну правил реєстрації громадян передбачається, в тому числі реєстрація в режимі онлайн, що, на думку авторів, істотно полегшить саму процедуру.

Про це повідомляє Офіс реформи адмінпослуг на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Законопроект передбачає, що для реєстрації місця проживання досить подати онлайн або особисто одну лише декларацію, тоді як зараз треба 4-5 документів. Реєстрація здійснюється в момент звернення (зараз — один день за законом, від п’ятнадцяти хвилин до десяти днів на практиці) . Також скасовуються довідки, що підтверджують місце проживання та склад сім’ї — всі уповноважені органи отримають інформацію з Єдиної інформаційної системи.

Якщо цей законопроект приймуть, українці зможуть отримувати державні послуги за новим місцем проживання.

Штампа про реєстрацію в паспорті пропонується скасувати. Поставити позначку можна буде тільки за бажанням громадянина. Власники, батьки і органи опіки інформуються про реєстрацію. Реєстрація блокується відразу після надходження скарги до органу реєстрації (онлайн, особисто, поштою).

Крім перерахованих заходів, встановлять прозорий механізм дотримання законності при проведенні перевірок. Перевірка даних деклараціях буде проводитися тільки у випадках, передбачених законом. Відвідати громадянина з перевіркою можна тільки за умови, якщо громадянин сам це ініціює. Перевіряючий на підставі методики ДМС і Мін’юсту визначить необхідність відвідування особи для висновків про місце його жительствя.

Школи будуть ініціювати перевірку лише у випадках, коли кількість дітей з першочерговим правом на зарахування до неї, буде перевищувати кількість наявних місць у навчальному закладі.

джерело

Похожие новости

12 самых распространенных снов и их толкование

Специалист по сновидениям Лори Куинн Левенберг заявила, что многие из распространенных сюжетов снов являются признаком психической нестабильности. Лори Левенберг написала три книги о значениях сновидений и ведет колонку о сновидениях

В українців восени будуть ще одні «довгі» вихідні

Українці на честь Дня Незалежності отримали одразу чотири вихідних поспіль. Журналісти «Сегодня» розповіли, які ще вихідні чекають на українців у цьому році. Такі «довгі» вихідні припадають на 14, 15 і

Соблазнительная Моника Белуччи порадовала поклонников эротическими фото

53-летняя кинозвезда Моника Беллуччи порадовала поклонников эротическим снимком, который она выложила в “Инстаграме”. Актриса Моника Беллуччи, которая даже в свои 53 остается сексуальной и желанной, побаловала поклонников эротическим снимком. Она