Ми безпорадні, — генсек ООН налякав світ заявою про війну

Гуттериш вважає структуру Ради Безпеки ООН застарілою

Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттериш вважає, що Рада Безпеки ООН в існуючому вигляді не зможе вирішити реальні міжнародні проблеми, особливо якщо припустити, що Холодна війна повернулася. Структура побудована спираючись на світ, який існував після Другої світової війни, а зараз ситуація інша.

«Тоді був серйозний конфлікт між США і Радянським Союзом. Тепер Сполучені Штати і росіяни не контролюють всіх учасників конфлікту, як це було раніше», — зазначає Гуттериш.

Генсекретар ООН пояснює, що на даний момент на близькому сході почали виступати багато країн: Іран, Туреччина, Саудівська Аравія і нинішнє протистояння має інший характер, ніж аналогічний період XX століття.

Антоніо Гуттериш зазначає ці відмінності. Так, в минулому столітті під час Холодної війни боки дотримувалися між собою певні функції для діалогу, які могли служити гарантією, що при ризику конфронтації події не вийдуть за рамки контролю. Але в нинішньому столітті ці механізми просто відсутні. Цим і пояснюється крайня небезпека ситуації в Сирії після удару західних союзників.

«У Сирії присутні кілька різних армій, б’ються всілякі ополчення зі всього світу, стикаються різні інтереси, йде холодна війна, присутній конфлікт між сунітами і шиїтами, є й інші відмінності між різними частинами регіону», — пояснює генсек ООН.

Гуттериш пояснює наївність впевненості в тому, що в такій напруженій ситуації ООН зможе магічно вирішити всі проблеми.

Генсекретар НАТО Йенс Столтенберг впевнений, що зростає ризик застосування Росією ядерної зброї, тому що у сторони знижується психологічний бар’єр щодо цього. Він заявляє, що Кремлю в обов’язковому порядку потрібно показати, що дії, як у Криму і кібератаки, а також порушення міжнародних правил не залишаться без наслідків.

джерело

Похожие новости

Мужчина выиграл умопомрачительную сумму в лотерею

Жителю Канады удалось выиграть 31,3 миллиона долларов в лотерею, о чем сообщают зарубежные СМИ. Известно, что победитель проживает в провинции Онтарио, но его имя и конкретное место жительства не сообщается

Умерла известная актриса

На 88-м году жизни умерла актриса театра и заслуженная артистка РСФСР Людмила Сухолинская-Местечкина. Об этом сообщается на сайте Московского художественного театра имени А.П. Чехова (МХАТ). Ушла из жизни актриса Людмила

Прописка по-новому — ви повинні знати про ці зміни

Влада України вирішила ввести нові правила прописки. Так, в країні переписують систему реєстрації місця проживання. Якщо Рада підтримає відповідний законопроект «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання», нові норми