Щури втікають з корабля: НБУ дав прогноз щодо трудової міграції з України

Значного збільшення не очікується

У Національному банку прогнозують у 2019 році стабілізацію кількості трудових мігрантів з України на рівні 2018 року. Про це сьогодні під час інформаційного дня директор Департаменту монетарної політики НБУ Сергій Ніколайчук, повідомляє кореспондент РБК-Україна.

Він зазначив, що обсяги переказів від трудових мігрантів у 2019 році зростатимуть, але це буде залежати від економічної ситуації в тих країнах, де здебільшого працюють українці.

«Фактично по трудовій міграції очікуємо, що не буде значного збільшення кількості трудових мігрантів. Кількість людей, які будуть працювати за кордоном, вважаємо, буде на рівні 2018 року», — повідомив Николайчук.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд оцінює кількість трудових мігрантів з України в 2-3 млн осіб. Як відзначається в огляді МВФ, економіка України стикається з серйозними проблемами. Зростання її недостатній, щоб відновити рівень доходів, втрачений під час кризи, а також досягти результату, порівнянного з іншими країнами регіону.

Як повідомляло ЗМІ, за даними Міністерства соціальної політикиза кордоном працюють 7-9 мільйонів українців. З них 3,2 мільйони працюють за кордоном на постійній основі.

«Найбільше українців сьогодні працюють в Польщі. Ми весь час намагалися активізувати наше співробітництво для захисту трудових прав наших громадян», — повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Він також зазначив, що 2 мільйони українців працюють у Польщі, і тільки мільйон з них працюють легально. «Але мільйон працює нелегально, не платять податки ні там, ні тут. Нашою стратегічною метою є повернення наших громадян на батьківщину», — додав він.

Нагадаємо, що за даними НБУ, обсяг приватних переказів в Україну з-за кордону в другому кварталі 2018 року склав 2,819 млрд доларів, що на 24% більше, ніж за аналогічний період 2017 року (2,262 млрд доларів). Найбільше переказів надійшло в Україну з Польщі — 890 млн доларів. Далі йдуть Росія (346 млн доларів), США (213 млн доларів) і Чеська Республіка (210 млн доларів).

Як писало видання Rzecz Pospolita, Польщі загрожує економічна криза в разі масового відтоку українських трудових мігрантів в Німеччині. За даними видання, зараз в Польщі офіційно працевлаштовано 569 тисяч іноземців, переважна більшість з яких (426 тисяч), українці. Крім того, за оцінками, ще близько мільйона українців працює нелегально.

Якщо Німеччина з відкриє свій ринок для іноземців, більшість українців, які працюють сьогодні в Польщі, може переїхати далі на захід, де зарплати в три рази вище польських. Якщо українець на сезонній роботі в Польщі заробляє в середньому 600 — 800 євро, то в Німеччині він може отримати вже 1400 — 1600 євро на місяць.

Share
error: Content is protected !!