Коли в Києві будували храми, на місці Москви стояли болота: Росія не має жодного права на монополію в православ`ї — ні історичного, ні ідеологічного, ні морального

Напередодні відзначення 1030-річчя хрещення Русі-України парламентське видання звернулося до теми єдиної Помісної Української православної церкви. У сьогоднішній день актуальні розвінчання міфів Московського патріархату про дочірність української церкви, ставлення українців до УПЦ Московського та Київського патріархатів, про перспективи отримання Україною томосу.

ЗМІ пише, що тоді, коли в Києві будувалися величні храми й собори, куполи яких покривали золотом, а стіни прикрашали неперевершені фрески й мозаїки, на місці Москви стояли болота. Сучасні дослідники, серед яких і автор бестселера «Країна Моксель, або Московія» Володимир Білінський, вважають історію про заснування Юрієм Долгоруким Білокам’яної у 1147 році байкою «Історичної комісії» Катерини II під керівництвом Георга Фрідріха Міллера.

Білінський доводить, що Московський улус Золотої Орди було створений у 1272 році. Москва згадується лише в третьому ординському переписі населення 1276-го, у двох попередніх про неї ні слова.

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет повідомив, що процедура отримання Томосу про автокефалію ще триває.

Про це він сказав журналістам у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«40 архієреїв Київського патріархату, 12 архієреїв автокефальної церкви і близько 10 архієреїв Московського патріархату звернулися до Вселенського Патріарха про надання Томосу.

Вселенський Патріарх на підставі цих звернень створив комісію, яка складається із трьох митрополитів. Завдання комісії — об’їхати всі помісні церкви, тобто всі автокефальні церкви, патріархати, і поінформувати ці церкви про свій намір надати Томос і підтримати його та увійти в спілкування з Українською православною церквою.

Зараз ця комісія ще не об’їхала всі церкви, і тому ми сподіваємося, що після того, як цей процес буде завершений, після цього буде скликаний Синод Вселенським Патріархом. На цьому Синоді буде вирішено питання про надання Томосу, а після цього ми сподіваємося, що відбудеться Архієрейський Собор, на який будуть запрошені ті архієреї, які підписали це звернення до Вселенського Патріарха», — зазначив Філарет.

За його словами, на цьому Соборі буде проголошений Акт про утворення єдиної Помісної української православної церкви і буде обрано предстоятеля.

«Це означає, що іншої української церкви на території України не буде», — наголосив Філарет.

Він зауважив, що ті парафії, єпархії Московського патріархату, які не захочуть приєднатися до Української церкви, не матимуть права називатися українською церквою.

«Вони будуть мати рівні права з усіма конфесіями в Україні, але не називатися Українською церквою. Тобто, не ховатися під українською назвою, а служити інтересам Росії. А буде це Російська православна церква в Україні. Хто хоче служити російській церкві, може служити, але відкрито, чесно, а не ховатися за українською назвою…А вже після цього, ми сподіваємося, буде наданий Томос про нашу автокефалію», — сказав він.

Президент Петро Порошенко 17 квітня 2018 року заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха з проханням видати Томос про автокефалію православної церкви в Україні.

18 квітня глава держави офіційно прийняв від ієрархів УПЦ КП і УАПЦ відповідне звернення для передачі Вселенському патріархові Варфоломію з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Верховна Рада 19 квітня ухвалила постанову про підтримку звернення Президента до Вселенського патріарха Варфоломія щодо створення єдиної Помісної української православної церкви.

22 квітня Порошенко повідомив про передачу відповідних звернень Вселенському патріархату і початок процедур, необхідних для надання автокефалії українській православній церкві.

Зі свого боку в РПЦ виступили категорично проти такої ініціативи України.

Share
error: Content is protected !!