Як Олег Кузьменко розвалив партію Ляшка в Запоріжжі

2014 став роком тріумфу “Радикальної партії Олега Ляшка”. На виборах до Верховної Ради політсила отримала 7,44% голосів українських виборців, обійшовши в передвиборній гонці навіть “Батьківщину” Юлії Тимошенко. Однак не у всіх регіонах України “радикали” показали пристойні результати. Чому?

Запорізька область – один з ключових промислових регіонів України, за який змагатимуться представники всіх ключових політичних сил. Однією з них стала “Радикальна партія Олега Ляшка”. Основну ставку в Запоріжжі лідер партії зробив на місцевого бізнесмена Олега Кузьменко, пише Kyiv.Press.

Кузьменко – класичний комерсант пострадянського формату. З одного боку він займається публічним бізнесом – очолює групу компаній Alfa Automotive Group (дилер ряду марок автомобілів). Компанія дісталася Олегу завдяки одруженню з дочкою Едуарда Бакланского, фактичного засновника компанії і великого друга батька Олега Кузьменка.

З іншого боку – Олег Кузьменко захоплюється побудовою тіньових схем особистого збагачення, в яких йому допомагають і Бакланський, і батько і колишній глава Запорізької обласної адміністрації Григорій Самардак. У списку досягнень Олега Кузьменка і спірне заволодіння землею, і продаж “фейкових” лікарських препаратів і нецільове освоєння коштів ЄБРР.

У 2011 році було відкрито кримінальну справу про самозахоплення 0,43 га землі в престижному Південному мікрорайоні Запоріжжя, де знаходиться берег затоки. Справа швидко затихла, але вважаємо за потрібне нагадати його суть. Спільна компанія батька Олега Кузьменка та Едуарда Бакланского ТОВ «Спортивно-оздоровчий комплекс яхт-клуб Корсар» в 2007 році отримала 1,94 га землі на березі затоки з цільовим призначенням для будівництва яхт-клубу. Але замість яхт-клубу там побудували готельно-ресторанний комплекс «Порто Ріва». Причому, прибережна забудова в цьому місці суворо заборонено. Будинки можуть просто “скотитися” в воду разом зі “щасливими” жителями незаконних котеджів.

Один з таких котеджів Олег Кузьменко пропонував як “приємний бонус” і лідеру “Радикальної партії Олега Ляшка”, але той відмовився, розуміючи, що особиста безпека важливіша за будь-які подарунки.

Власне кажучи, 1,94 га виділеної землі для Олега Кузьменка виявилося мало, і в 2011 році він вирішив захопити сусідні з ділянкою 0,43 га. Прокуратура порушила кримінальну справу через цей факт, а в 2013 році суд зобов’язав компанію Кузьменка звільнити захоплену землю, але хитрий парламентер Кузьменко за допомогою надійних посередників закрив справу. Ходять чутки, що йому це влетіло в копієчку, але свої гроші він давно відбив.

Олег Кузьменко давно хоче в велику політику. Історія зі спробою подарувати котедж для Ляшка виникла не на порожньому місці. Не києм, то палицею наш герой таки домігся лояльності у головного українського радикала, і взяв на себе фінансові та моральні обов’язки допомогти “Радикальній партії Олега Ляшка”. На перших після Майдану парламентських виборах Олег Кузьменко балотувався від цієї партії в 74 виборчому окрузі в Запоріжжі.

Кузьменко завісив своїми передвиборними бордами все місто, купив рекламу в місцевих ЗМІ, а Олегу Ляшко обіцяв цілковиту підтримку запорізького політичного бомонду. Однак перемога на виборах в 74 окрузі дісталася члену “Блоку Петра Порошенко” Петру Сабашук, а Олег Кузьменко після цього віддав перевагу відхреститися від своєї приналежності до “Радикальної партії Олега Ляшка”. Але не припинив свої спроби увійти у велику українську політику для задоволення особистих фінансових апетитів.

Апетит у Олега Кузьменка чудовий. Ось лише кілька кумедних випадків з його діяльності. У 2012 році наш геройзайнявся створенням водопроводу в курортному селищі Кирилівка, але взявши для цього гроші від ЄБРР, ніякого водопроводу (цікаво, правда?) так і не побудував.

У 2017 році став президентом неіснуючої інженерної німецько-української палати. Користуючись приїздом в Запоріжжя Райнера Бергера, директора Інженерної палати Саксонія-Ангальт (Німеччина), він уклав з ним ні до чого не зобов’язуючий протокол про наміри (створення палати) і відразу ж почав бігати по всьому місту, красуючись новою посадою і обіцяючи “вирішити будь-які питання” з німцями. Мовляв, під його чесне слово ті готові приводити в область фінанси на розвиток обласних підприємств.

Олег Кузьменко взагалі великий вигадник. Під час перебування радника екс-глави Запорізької області Григорія Самардака він активно просував свій диво-препарат проти амброзії і навіть купував позитивні статті за авторством “авторитетних лікарів”.

Однак комерційна діяльність вигадника Кузьменка дуже сильно схожа на політичну – він нічого не доводить до кінця. Всі його проекти або фікція, або банальне відбирання бюджетних грошей. Олег Кузьменко вміє обіцяти золоті гори, але при найменшому шереху ховається в кущі і робить безневинне обличчя чесного бізнесмена.

Ось і після провалу “Радикальної партії Олега Ляшка” на виборах в Запорізькій області, вигадник Кузьменко вирішив змінити партійне забарвлення і продовжити гуляти по коридорах влади вже під іншим прапором.

джерело

Share

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

error: Content is protected !!