«Ганьба яка» Суперечка із «російським» Кримом і Google отримав гучне продовження

Користувачі мережі активно обговорюють «визнання» американською компанією Google окупованого Криму російською територією.

Одним із перших на це у Facebook відреагував російський опозиційний політик, колишній депутат Держдуми Ілля Пономарьов.

«У мене на телефоні Крим у Google Maps став російським. Ганьба яка! За гроші маму рідну продадуть. Цікаво, чи український МЗС відреагує?» — написав він у мережі.

Український журналіст і публіцист Віталій Портников у зв’язку зі скандалом заявив: «Не буде Путіна — не буде «російського» Криму». Він закликав покарати Google за потурання окупантам.

Зазначимо, що у Кремлі вже заявили, що географічна приналежність Криму має значення для Москви.


Крим у РФ

«Крим — це один з регіонів Російської Федерації, і, безумовно, це (Google — Ред.) закордонний сервіс, але ми очікуємо, що, скажімо так, з географічної точки зору приналежність Криму буде вказуватися правильно», — заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

При цьому під записом Пономарьова зав’язалися суперечки. Користувачі повідомляли, що вони по-різному бачать на картах територію півострова.

«Там залежить від того, звідки ви дивитеся: в Росії — покаже, що Росія, в Криму, як і на решті території України, — що Україна, і у європейських країнах — теж Україна. Ось така подвійна гра», — писала Alina Mosendz.

«Я зараз у Штатах. Держкордон України Гугл показує суцільною чорною лінією, а кордон із Кримом — пунктирною. Назви всіх міст у Криму дані в англійському варіанті і в українському. Російського немає», — зазначав Vadim Belik-Gorbach.


У США

«Гугл трактує територію Криму як територію під окупацією РФ», — додала Ilonna Yankouskaya.

«Зі Швейцарії Крим російський», — повідомив Слава Улендеєв.

«Із ЄС всі назви у Криму українською в Google Maps», — написав Sergy Alpin.


В Європі

«Багато сервісів виносять цей пункт у налаштування, можна самому обрати, Крим — це Україна чи Росія», — наголосив Дан Бялик.

Деякі користувачі писали, що треба було зробити, як російська компанія «Яндекс», яка в РФ показує Крим російським, а в Україні — українським.

«Треба брати приклад із «Яндекса»: і нашим, і вашим», «Нікого не образили, тут він російський із російськими назвами, там — навпаки», «Можна припустити навіть, що в американському сегменті він — американський і взагалі 94-й штат», — писали у коментарях.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Джерело

Читайте також: «Дешевше жерти гроші»: Українців розлютили ціни на Буковелі

«Москва була болотом» Український посол різко поставив на місце друга Путіна

Share
error: Content is protected !!