День закоханих не лише про блуд: у ПЦУ зробили заяву

Православна церква не може протистояти мирським святам

Православна церква України висловилася про те, що вона думає з приводу свята День святого Валентина.

Хоча православна церква не визнає таке свято і 14 лютого вшановує мученика Трифона, думка священнослужителів починає змінюватись.

Зокрема, місіонер, публіцист та протоієрей ПЦУ Євген Заплетнюк у своєму блозі розповів, що його попередня риторика, що це свято не є, ані православним, ані католицьким, є не завжди корисною.

«Виходить, що церковні люди, хоч і керуючись найбільш благочестивими намірами, все-таки хочуть зіпсувати свято іншим… Тож, якщо для когось важливий мій дозвіл на свято закоханих — я його радо вам даю», — написав Заплетнюк.

Він додав, що церква при всьому бажанні не зможе противитися популярності таких мирських свят, як Хеллоувін, День святого Валентина чи День святого Патрика. Тому їй варто прийняти той посил, який несе традиція 14 лютого, а саме бажання дарувати любов ближнім.

«Чимало людей називають це свято — «святом блуду». Звичайно, це не так, — пише Заплетнюк, — Ототожнювати це свято винятково з блудом може тільки спотворена блудом хвора свідомість», — стверджує священник.

Він також зазначив, що метою Православної церкви є не проклинати всіх, хто виявляє свої почуття, а навчити їх здоровому прийняттю себе, своїх почуттів, не порушуючи базові євангельські цінності.

Нещодавно Православна церква України, також заявила, що жінкам більше не потрібно буде одягати хустку в храмі.

Предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній обіцяв, що жінкам у храмах єдиної помісної української православної церкви не обов’язково буде одягати хустку. Як розповів відомий релігієзнавець Ростислав Мартинюк в ефірі ObozTV, це нововведення набуде чинності вже найближчим часом.

Рішення голови новоствореної української церкви щодо «дрес-коду» експерт пояснив тим, що прихід віруючої людини в храм — наче особистий візит у гості до Бога, тому питання вибору одягу залишається тільки за людиною.

Мартинюк заявив, що як людина церковна він розуміє, що в більшості випадків бажання служителів церкви є «умовно кажучи, бажання дамочок у свічковій крамниці або якихось прибиральниць, просто причепитися до жінки».

На його думку, нав’язувати вірянам «церковні дрес-коди» не ввічливо.

Нагадаємо, на сьогоднішній день до ПЦУ приєдналося понад 250 церков УПЦ МП. Найбільше переходів здійснюється у Вінницькій області.

Джерело

Читайте також: «Ніхто вам нічого не повинен: Не президент вам дитину зробив, не він її зобов’язаний утримувати», -блогер

Народ до сих пор верит в сказки: В предвыборной гонке лидируют Зеленский и Тимошенко

Share
error: Content is protected !!