Вплив соцмереж на дітей: поради батькам

Батькам радять поблажливіше ставитися до використанян соцмереж дітьми

Зараз без соціальних мереж важко уявити наші будні, принаймні не обходяться без них підлітки, киї не лише спілкуються з друзями, а й діляться емоціями, враженнями, досягненнями та отримують різну інформацію про інших людей. Однак психологи застерігають, що надмірне захоплення соцмережами може мати вкрай негативні наслідки.

Теорія, що соціальні мережі можуть сприяти успіхам у навчанні, дещо хибна. Насправді, за дослідженнями німецьких спеціалістів, соціальні сторінки можуть як покращити, так і погіршити результати учня в залежності від того, для чого він використовує такі сервіси, — пише Educational Psychology Review.

Вчені провели метааналіз 59 наукових робіт про взаємозв’язок соціальних медіа та навчання підлітків. У дослідженнях взяли участь 29 337 осіб. Роботи розглядали поведінку підлітків в популярних у всьому світі соціальних медіа Facebook, Instagram і Twitter, а також в популярних в Китаї мережах Weibo і Renren. Враховувалося, скільки часу підлітки проводили в соціальних мережах протягом дня, як часто вони розміщували записи або спілкувалися з будь-ким. Крім того, психологів цікавило, чи часто школярі перевіряють соціальні мережі, працюючи над домашніми завданнями.

Як підтвердили результати дослідження, ті учні, які часто відволікались, заглядаючи до соцмережі, не встигали за програмою та мали нижчі оцінки.

В інших випадках, коли соцмережі використовувались для отримання спеціальної інформації для навчання показники покращувались, однак не суттєво.

Однак психологи не радять батькам категорично забороняти дітям користуватись соцмережами, адже таким чином можна погіршити стосунки. Якщо батьки з повагою ставляться до онлайн-активності дітей, вони отримують більше можливостей для комунікації.

джерело

Похожие новости

Армия Ирака освободила от ИГ Талль-Афар

Сравительственные войска водрузили национальный флаг на старинную цитадель в центре Талль-Афара. Иракская армия отвоевала у боевиков террористической группировки «Исламское государство» (ИГ) центр города Талль-Афар, расположенного близ Мосула. Военнослужащие водрузили национальный

Запрет сериала «Сваты»: стало известно имя заказчика

Запрет на показ в Украине популярного сериала «Сваты» — это война между медиа-группами, на которой хорошо подрабатывает глава Нацсовета по вопросам телевидения и радиовещания Юрий Артеменко. Об этом говорится в

Кабмін заборонив спортсменам їхати на змагання до РФ

Український міністр закликав не проводити в Росії змагання Міністр молоді та спорту Ігор Жданов підписав наказ про заборону участі національних збірних команд України в спортивних заходах на території Російської Федерації.