Вербна неділя: історія та традиції свята

Цього року свято припадає на 1 квітня

Вербна неділю або вхід Господній в Єрусалим – свято, що відзначається напередодні Великодня. У цьому році свято припадає на 1 квітня.

Вербна неділя присвячена в’їзду Ісуса Христа в Єрусалим, про який написано у всіх чотирьох Євангеліях. Коли Ісус прибув у місто верхи на віслюку, його зустрічала радісна юрба, яка вітала його пальмовими гілками. Християни пальму замінили вербою.

Коли закінчується Вербна неділя, настає Страсний тиждень. При цьому головні народні обряди тижні пов’язані з вербою і випадають на суботу та неділю.

Чому саме верба

У народі верба завжди означала весну і нове життя. Тому вона і стала релігійним символом. Крім того, вербові гілки називають «гілками чесноти», тому що вони метафорично тягнуться до неба.

Крім того, у Старому Завіті говориться про те, що в храм люди повинні були приносити молоді гілочки верби. Її освячують в суботу на всеношній. Після цього, вербу несуть додому і ставлять у воду: якщо вона пустить коріння – можна висадити в землю, а якщо засохне – ні в якому разі не викидайте їх, можна тільки спалити.

Освяченим гілочкам верби надавали особливого значення – люди вірили в їх очищувальну силу, і в те, що вони допоможуть врятувати худобу від хвороб.

Крім того, вербі приписувалася і цілюща сила. Її нирки з’їдали і вірили, що вона допомагає від лихоманки і безпліддя. В народі також вірили, що освячена верба може зупинити літню грозу, а кинута в полум’я, — допомогти при пожежі.

Також існує ще легенда, згідно з якою, колись верба була жінкою, у якої було стільки дітей, що вона посперечалася з Матір’ю-Землею про те, що вона плідним. Мати-Земля, розсердившись, перетворила жінку у вербу.

джерело

Похожие новости

В Санкт-Петербурге прогремел взрыв

В камере хранения магазина «Перекресток» в Санкт-Петербурге, на площади Калинина, произошел взрыв, троих пострадавших забрала «скорая помощь». Взрыв произошел в камере хранения, но также задел одну из касс. Как передает Фонтанка, один

Кум Путина назвал закон по Донбассу «бредовым и абсолютно нереализуемым»

Лидер общественного движения «Украинский выбор», кум президента РФ Путина Виктор Медведчук считает, что Верховная Рада принятием закона о реинтеграции Донбасса ставит крест на мирном урегулировании ситуации на востоке Украины. Об

Нападение на военных в Брюсселе признали терактом

Нападавший 30-летний выходец из Сомали скончался. Атака на военный патруль в центре Брюсселя квалифицирована как теракт. Об этом сообщает Agence France-Presse со ссылкой на федеральную прокуратуру Бельгии. «Мы считаем, что речь идет о террористической атаке», – заявили