“В ПЕНСІЙНОМУ ФОНДІ ВИНИКЛА ДІРА І…”: ЧОМУ РЕВА ПРО ЦЕ МОВЧИТЬ І ЧОГО ЧЕКАТИ УКРАЇНЦЯМ

В українському пенсійному фонді виникла величезна діра, перекрити яку не вдасться тими заходами, які вживає уряд. Про це заявляють експерти.

Так, глава Українського аналітичного центру Олександр Охрименко нагадав, що в історії української пенсійної системи був короткий період, коли ПФ був навіть профіцитним – це було на початку 2000-х.

За його словами, домогтися того ж зараз неможливо.

“Зараз тінь тільки зростає. Тому що постійно змінюються умови гри для бізнесу, хаос, постійні заборони. Рева як політик трохи перекручує факти. Детінізація не допоможе. Так само, як і підвищення пенсійного віку», – говорить експерт.

При цьому він відзначає, що вихід із ситуації є.

«Рішення дуже просте: включити Пенсійний фонд до держбюджету і фінансувати за рахунок емісії гривні. Але одночасно потрібно зробити і другий хід – ввести накопичувальний рівень пенсійного забезпечення. Чи не завтра, а сьогодні. Тоді вона запрацює через 10-25 років. Через 25 років Пенсійний фонд можна буде вивести з держбюджету і тоді буде працювати і він, і накопичувальна система. Це цілком можливо», – говорить він.

Експерт розповів, що так робили в США: «Зараз там пенсійна система працює окремо, але так було не завжди. Там теж почали з того, що пенсійний фонд фактично містили за рахунок емісії долара”.

У свою чергу голова Комітету економістів України Андрій Новак наголошує, що для того, щоб істотно знизити або ліквідувати дефіцит в такій системі, потрібно впроваджувати другий і третій рівні накопичувальної пенсійної системи, що не було зроблено під час реформи.

“З огляду на те, що різке підвищення мінімальної зарплати ще більше тінізували трудові відносини, ще більше українців щороку виїжджають з країни на заробітки, в умовах старіння населення, ми не те що не будемо зменшувати, так ще і посилимо дефіцит ПФ”, – говорить Новак.

Відзначимо, що з наступного року українці, у яких станом на 1 січня 2018 року було від 15 до 25 років страхового стажу, будуть виходити на пенсію в 63 роки. Для тих, у кого 1 січня 2019 року буде від 15 до 16 років стажу, вихід на пенсію можливий тільки в 65 років.

Похожие новости

В Украине изменили порядок вызова врача на дом

В рамках реформы здравоохранения Министерство здравоохранения Украины начало менять модель вызова врача на дом. Об этом сообщается на сайте ведомства. Всегда все обращения пациентов в медучреждение регистрировались в книге записи вызовов

Медвечук провел важные переговоры с Путиным по Украине (видео)

Опубликовано видео разговора члена подгруппы по гуманитарным вопросам в рамках трехсторонней контактной группы по урегулированию ситуации на Донбассе Виктора Медведчука с президентом России Владимиром Путиным и патриархом РПЦ Кириллом, который состоялся на территории Воскресенского

Россия активно испытывает ядерное оружие: видео

Минобороны России представило видео пуска четырех межконтинентальных баллистических ракет. На ролике продолжительностью 97 секунд показаны пуск ракеты «Тополь», взлет двух стратегических бомбардировщиков, а также три пуска ракет с подлодок. Учения ракетных войск