У МОЗ запевняють, що пологи та спостереження за вагітністю будуть безкоштовними

ПОЛОГИ ТА СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ВАГІТНІСТЮ БУДУТЬ БЕЗОПЛАТНИМИ ДЛЯ ПАЦІЄНТА ПІСЛЯ ЗАПРОВАДЖЕННЯ РЕФОРМИ. ДЕРЖАВА ПОКРИЄ НА 100% ВАРТІСТЬ ЦИХ ПОСЛУГ. ПРО ЦЕ ПОВІДОМЛЯЮТЬ В ПРЕС-СЛУЖБІ МОЗ.

Медична реформа не передбачає введення оплати за пологи від породіль. Зокрема, в ст. 4 п.1 Закону України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” № 2168-VIII зазначається:

«У межах програми медичних гарантій держава гарантує громадянам, іноземцям, особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням:

• екстреної медичної допомоги;
• первинної медичної допомоги;
• вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги;
• третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;
• паліативної медичної допомоги;
• медичної реабілітації;
• медичної допомоги дітям до 16 років;
• допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами».

Медична реформа передбачає перехід на нову модель фінансування державою медичних послуг, які надаються українцям. Зокрема, стаціонари або лікарні з 2020 року почнуть отримувати від держави оплату за надані послуги конкретному пацієнту.

У МОЗ радять всім, хто цікавиться медичною реформою в Україні, ознайомитися з Законом України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” № 2168-VIII: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2168-19 Це допоможе уникнути спотворення інформації та поширення недостовірних повідомлень про реформу.

Нагадаємо, що зміни у системі охорони здоров’я розпочнуться цього року з первинної ланки. Так, у квітні стартує національна кампанія з вибору лікаря – терапевта, педіатра чи сімейного лікаря, а з липня заклади “первинки”, які уклали договори з Національною службою здоров’я, почнуть отримувати прямі виплати від держави за обслуговування пацієнтів.

джерело

Похожие новости

Не викидаємо, а готуємо: прості та смачні страви з черствого хліба

З хліба можна приготувати багато страв У кожному будинку буває засохлий хліб. При цьому хороші господині не викидають засохлий хліб, а готують інші страви. Як освіжити черствий хліб Засохлий хліб —

ИГИЛ причастно к «минированию» по всей России – СМИ

Звонки с угрозами – якобы дело рук лиц из-за рубежа. Волна звонков по России с угрозами минирования общественных мест связанная с Исламским государством. Об этом в четверг, 14 сентября, сообщает РИА Новости

Путин жжет: украинцы и русские — один народ

Президент России Владимир Путин своим высказыванием о “братском народе” показывает свое неуважение к независимости Украины. Такое мнение выразил крымский политобозреватель Сергей Стельмах. “Рассуждениями про “один народ” российские власти отказывают украинцам