Трагедія в Кемеров: що повинні знати наші діти, аби такого не повторилося

Варто навчитися самим і навчити своїх дітей, як поводитися в екстримальних ситуаціях

На Ваш розсуд представляємо інструкцію керівника центру консультування з дитячої безпеки “Стоп-Загроза” Лії Шарової.

1. Обпісяний шарфик. Так ми зазвичай розповідаємо під регіт дітей перше правило виходу з палаючого чи задимленого приміщення. Тому що це правда: воду з собою ми носимо нечасто, діти – майже ніколи. Гинуть саме від диму. Тому беремо будь-який одяг: шарф, футболку, сорочку, блузку, поділ спідниці. Пісяємо. І дихаємо через обпісяну тканина. Сеча набагато краще фільтрує дим та отруйні речовини, ніж вода. Діти сміються, але всі погоджуються з тим, що в небезпечній ситуації це зробити не соромно.

2. Привчайте дітей до гри: знайди вихід. Та й себе теж. Ми ніколи не замислюємося про те, як залишати приміщення в разі пожежі. Ніколи. А це можна швидко і весело зробити звичкою. А привчаючи дитину, ви й самі будете звертати на це увагу. Тому протягом 2-3 тижнів, приходячи в будь-яке приміщення, весело і моментально дивимося, куди б ми побігли у разі пожежі. Можна уточнити у співробітників.

3. Вихід з натовпу, що панікує. Тут три правила:

– Йдемо тільки по напрямку руху, не зупиняючись, навіть якщо рідні залишилися позаду. Ви зустрінетеся після того, як вийдете назовні.

– Акуратно огинаємо кути, стовпи, будь-які зустрічні перешкоди. Для цього дивимося, що попереду. Йдемо, схрестивши руки на грудях, виставивши лікті трохи вперед і тримаючись руками за плечі. Так, якщо вас сдавлять, ви зможете дихати вільно.

– Якщо впали: ніяких «згрупуватися»! У вас є три секунди, щоб стати будь-яку ціну. Для цього чіпляємося мертвою хваткою в найближчі ноги, джинси, пальто, і, як мавпи піднімаємося по людині. Пам’ятаємо, що людина-дерево не буде нам радий. І навіть можливо стукне по голові. Але ви встигнете встати. Потренуйтеся вдома.

Не варто користуватися ліфтом — навіть якщо мова йде про просте задимлення.

І, звичайно, з кожною дитиною навіть в 2-3 роки необхідно вивчити ім’я, прізвище та адресу.

Нагадаємо, як передавала Politeka, масштабна пожежа в ТРЦ в Кемерові, в якій, за офіційними даними, загинули 64 людини, в тому числі 41 дитина, змусила українців замислитися про безпеку наших торгових центрів.

У вівторок, 27 березня в соцмережах навіть оголосили флешмоб #ПроверьТорговыйЦентр.

«Пропоную і нам самим перевірити всі торговельні центри, зняти на відео і викласти у фейсбук, де які проблеми, чи відкриті всі двері, чи є плани евакуації, протипожежна сигналізація і т. д.», — написала користувач Тетяна Лупова.

джерело

Похожие новости

Страшное пророчество Ванги для России на конец 2017 года: будет много крови!

В предсказании, которое приписывается Ванге, говорилось о том, что в конце этого года Россия может быть втянута в кровопролитную войну.+ СМИ распространяют пророчество легендарной болгарской провидицы Ванги для России на

Порошенко о Мальдивах: Платил со своего банковского счета

Президент пообещал указать все расходы во время отдыха на Мальдивах в своей декларации Президент Петр Порошенко рассказал, что отправляясь на отдых на Мальдивах в январе 2018 года, пересекал границу под собственным именем,

Гройсман неожиданно «поддержал» коммуниста на выборах президента России

В Сети опубликовали фейковое сообщение премьер-министра Владимира Гройсмана о его поддержке кандидата в президенты России от Компартии РФ Павла Грудинина «Если Павел Грудинин станет президентом России, то мы сможем наладить