Смерть Мавроді: де насправді поділись гроші «МММ»?

Піраміда “МММ”, заснована Сергієм Мавроді, була однією з найбільших фінансових афер початку 90-х років минулого століття

Після смерті Сергія Мавроді на запитання про те, куди поділися гроші “МММ”, швидше за все, ніхто не дасть однозначної відповіді.

У 1994 році “МММ” з тріском лопнула, а Мавроді потрапив до в’язниці. Ошукані вкладники вимагали, щоб їм повернули гроші, однак і зараз ніхто не знає, куди пропали величезні суми, вкладені у фінансову піраміду.

За словами самого Мавроді, у нього все до копійки вилучили спецслужби. Нібито все гроші зберігалися готівкою, а після арешту засновника “МММ” їх вивезли з головного офісу на 17 самоскидах.

“Сімнадцять КамАЗів готівки. Плюс 8% акцій Газпрому. Раніше це було близько 25 мільярдів доларів. Зараз не знаю, треба дивитися. Ще були акції нафтових компаній”, – згадував про фінанси “МММ” Сергій Мавроді.

Цікаво, що офіційно у Мавроді не було навіть власної квартири. З майна пристави описали телевізор “Рубін”, холодильник та бібліотеку на 1500 книг. Однак у нього були всі можливості, щоб вивести гроші з піраміди.

За даними слідства, частину коштів Мавроді вивів на закордонні рахунки. У 1995 році за два дні він зняв з рахунків своїх компаній 145 млрд. рублів готівкою. Де зараз ця гігантська сума – велике питання.

Експерти кажуть, що гроші “МММ” без проблем могли вивести в офшори.

Більшість фахівців вважає, що в “МММ” формату 1994 року також виграла невелика група людей, які встигли вивести кошти з системи за кілька днів до її краху.

Економісти відзначають, що будь-яка фінансова піраміда приречена на провал. Вони впевнені, що Мавроді просто чекав слушного моменту, щоб зруйнувати “МММ” і звинуватити в цьому силовиків.

“Система за замовчуванням повинна була рухнути. Кількість грошей у піраміді не росте. Точніше, навіть зменшується – за рахунок постійних виплат вкладникам, витрат на оренду офісів, зарплати співробітникам і маркетинг”, – стверджують експерти.

Фахівці також підкреслюють, що після розвалу “МММ”, в кінці 1994 року не було зафіксовано великих покупок. Це означає, що у піраміди просто не залишилося великої кількості грошей.

Нагадаємо, в Росії помер аферист, засновник фінансової піраміди “МММ” Сергій Мавроді

Він помер на 63 році життя в московській Боткінській лікарні.
За інформацією російських ЗМІ, напередодні Мавроді було госпіталізовано з автобусної зупинки на вулиці Полікарпова. Випадковий перехожий викликав йому «швидку допомогу» – Мавроді скаржився на слабкість і біль у серці.

Мавроді було госпіталізовано в 67-у міськлікарню. Врятувати його не вдалося і вранці, 26 березня, він помер після обширного серцевого нападу.

джерело

Похожие новости

У Лондоні влаштували різанину посеред вулиці, подробиці інциденту

У Лондоні в понеділок, 16 жовтня, невідомий влаштував жорстоку різанину біля станції метро Parsons Green У результаті троє людей отримали поранення, один із них загинув, передає Mirror. Зазначається, що на той момент станція

Парламент Румынии жестко прошелся по реформе Гройсмана

Парламент Румынии сегодня принял декларацию в связи с образовательной реформой в Украине, которая уничтожит обучение на языках нацменьшинств, в том числе и румын на западной Украине. В принятом документ депутаты

США готовы обсуждать новые зоны перемирия в Сирии

Американская сторона сообщила, что перемирие на юго-западе Сирии, о котором договорились Трамп и Путин, соблюдается. Сецпредставитель президента США в коалиции по борьбе с группировкой «Исламское государство» Бретт Макгерк заявил, что