Що категорично не можна роботи 29 березня у «Возовий день»

29 березня впрягали коня в гарбу й проїжджали до околиці

29 березня (16 березня за старим стилем) за народним календарем відзначається Саввін день, але серед селян свято частіше називається Візковим днем. В церковному календарі в цю дату шанують пам’ять святого Савіна Єрмопольського, загиблого мученика за християнську віру в 3 столітті. Від його імені і дано найменування дня.

За традицією 29 березня впрягали коня в гарбу й проїжджали до околиці і назад до будинку. Вважалося, що такий шлях несе удачу в справах на літній період. Крім того, дивилися яке колесо скрипіло. Якщо переднє ліве – потрібно чекати проблем зі здоров’ям, якщо переднє праве – водитися гроші стануть, якщо заднє ліве – борги замучать, якщо заднє праве — удача сама в руки прийде.

Саввін день був добрий для ворожіння. Одним з них було таке. Потрібно було витягнути з колоди карт все трефи, перетасувати їх дев’ять разів, кажучи при цьому: «Трефи трефові, вся ваша трефная рать, дайте мені (ім’я) знати, що мене чекає, що очікує, що мені на мою долю випадає?» Потім дістати навмання три карти з колоди.

Кожна з витягнутих карток означала наступне: туз — благополуччя; король — розташування важливих для вас осіб; дама — випробування; валет — приниження; десять — перемога, гроші; дев’ять — співчуття, симпатія, любов; вісім — сльози, незаслужена образа; сім — підступність, удавання; шість — дрібна вигода.

Головні заборони та прикмети на свято

— Якщо 29 березня тепло, то весна буде такою ж.
— Хмари пливуть високо – чекай доброї погоди.
— На Трохима зверху пече — знизу тече.
— На Саввіна сонця хоч і немає, а вода все одно біжить.
— Різнокольорові промені сонця обіцяли дощі, а велика кількість струмків пророкувало дощове літо.
— Одночасний приліт великої кількості птахів говорить про те, що сезон буде теплим.
— Горобці купаються і голосно цвірінькають, значить, дні будуть погожими.
— Прийшли Савін і Трохим – сані покинь, воза посунь.
— 29 березня заборонялося їсти хліб після заходу сонця, так як це могло призвести до злиднів.
— Тим, хто народився 29 березня доведеться все життя везти на собі віз. Носити їм слід хризоберил або аметист.

джерело

Похожие новости

Порошенко в Фейсбуке поставил «немедленное» задание депутатам

Президент Украины Петр Порошенко призвал народных депутатов безотлагательно начать рассмотрение внесенного им законопроекта об Антикоррупционном суде Об этом глава государства написал в Facebook «Впереди — месяцы ответственных решений. Но что просил бы

Польский министр пообещал Украине «реальные проблемы»

Министр иностранных дел Польши Витольд Ващиковский в беседе с газетой Nasz Dziennik сказал, что Украина в ближайшее время может иметь «реальные проблемы». «Мы все еще терпеливы, но другие европейские страны, такие как Венгрия и Румыния, уже начинают открыто выступать против интересов Украины.

В США применили новый смертельный препарат для казни

При казни заключенного был использован препарат этомидат. В американском штате Флорида казнили мужчину, осужденного за убийство на почве расизма, использовав новый препарат, сообщает Associated Press. 53-летний Марк Асэй был приговорен к