Російські медіа свідомо приховують трагедію в Кемерово: показували фільм про Путіна і страшилки про Україну

Багато російських ЗМІ практично закрили очі на трагедію, яка напередодні відбулася в Кемерово

Федеральні телеканали навіть не змінили сітку мовлення, незважаючи на смертельну пожежу, яка забрала життя десятків людей.

Наприклад, Перший канал під час трагедії демонстрував американський фільм «Життя Пі», НТВ показував фільм «Петрович», а РЕН ТВ – репортаж про інститут Вавилова.

Телеканал «Росія 24» спочатку повідомив про пожежу тільки в рухомому рядку в передачі Дмитра Кисельова.

Лише після півночі прямий ефір з місця подій з’явився на «Росії 24», «РБК ТВ» і «Москві 24». При цьому російські ЗМІ в вечірніх новинах наполегливо повідомляли про чотирьох загиблих, хоча на той час їх було набагато більше.

Уповноважені інформаційні агентства обмежилися трансляцією офіційної позиції чиновників.

Навіть на офіційному сайті адміністрації Кемерово вчора не було жодних новин про трагедію. Сайт адміністрації Кемеровської області весь день повідомляв про п’ятьох загиблих, при цьому згадавши про телефонні переговори місцевої влади з Володимиром Путіним.

Найдалі зайшов сайт “Политическое обозрение”, який побачив у трагедії слід Великобританії.

“Ворог не тільки вбиває зрадників на своїй території, але починає наносити удари і по інфраструктурі Росії, бажаючи спровокувати масові заворушення”, – написало видання, але потім все ж видалило свій матеріал.

Також у мережі пишуть, що вчора РосЗМІ показували страшилки про Україну і Америку і фільм про вождя Путіна.

Дізнатися про справжні масштаби трагедії в Кемерово жителі РФ могли тільки з Telegram-каналів, які вели трансляцію з місця подій і повідомляли про кожен наступний крок рятувальної операції.

Нагадаємо, вдень 25 березня в центрі російського Кемерово загорівся торговельно-розважальний центр “Зимова вишня”. Вогонь охопив три з чотирьох поверхів будівлі, займання почалося на 4-му поверсі будівлі, епіцентр полум’я міг перебувати в одному з кінозалів.

Пізніше віце-губернатор Володимир Чернов розповів, що осередок займання в торговому центрі був у дитячій батутній кімнаті, куди хтось із дітей приніс запальничку. Займання почалося з поролону в батутному басейні, який спалахнув, як порох.

Офіційно число загиблих під час пожежі в ТЦ «Зимова вишня» в російському Кемерово зросло до 52. Про це повідомили в оперативному штабі.

Однак Telegram-канал Ёж отримав повідомлення від жінки, яка стверджує, що під час пожежі в торговому центрі загинули 130 осіб.

З листування можна зрозуміти, що співробітникам МНС наказали мовчати про реальну кількість жертв під час пожежі.

“130 трупів в морзі, ЗМІ мовчать. Цілий зал у кінотеатрі помер, тільки частину трупів витягли, тому що пожежа посилилася”, – сказано в листуванні.

У ньому також наголошується, що російська влада планує приховати інформацію про кількість жертв, зарахувавши загиблих до зниклих безвісти.

ТЦ «Зимова вишня» побудували в 2013 році. Це був один із найбільш популярних торгових центрів Кемерово. Він розташований на проспекті Леніна, 35. На офіційному сайті ТЦ йдеться про те, що до послуг відвідувачів пропонуються комфортна сауна, азартний боулінг-клуб, казковий дитячий комплекс, затишна кав’ярня і кінотеатр. Місцеві жителі кажуть, що в дитячому центрі «Зимова вишня» у вихідні завжди було багатолюдно.

джерело

Похожие новости

Пентагон пугает Северную Корею «концом режима»

Глава Пентагона подчеркнул, что США и их союзники выиграют возможный конфликт с КНДР. Северная Корея должна прекратить любые действия, которые могут привести к «концу режима и уничтожению ее народа», заявил

На українців чекає новий податок, зарплати збідніють ще більше

Уряд змінює порядок адміністрування єдиного соціального внеску. Міністр соціальної політики Андрій Рева розповів про дві ключові зміни. Так вводиться відрахування ЄСВ з усієї суми заробітної плати, незалежно від її розміру.

В Молдове суд запретил референдум Додона

Молдавский президент добивается расширения своих полномочий. Конституционный суд Молдовы аннулировал указ президента Игоря Додона о проведении в сентябре нынешнего года референдума по расширению полномочий главы государства. Об этом сообщает Укринформ.