Пане Юрію, Ви боретеся з «вітряними млинами» і думаєте, що українці цього не бачать: Лученко пишається заочними судами проти «попередників», які ніколи по-справжньому не сядуть

Генеральний прокурор Юрій Луценко сподівається, що цього року завершаться заочні судові процеси щодо Віктора Януковича, Сергія Курченка, Олександра Клименка та решти команди екс-президента.

Про це він заявив на прес-конференції щодо підсумків 2017 року.

«Весь санкційний список у ЄС не може триматися безкінечно, цей рік має бути закінченням усіх справ посадовців часів Януковича з санкційного списку», – заявив генпрокурор.

Луценко нагадав, що в січні отримано дозвіл на процедуру заочного засудження «у провадженні щодо організаторів розстрілу на Майдані – Януковича, екс-голови СБУ Якименка і його заступника Тоцького».

«Думаю, що саме цю справу очікували 4 роки рідні загиблих. Після завершення заочного розслідування по державній зраді Януковича ця справа має початися ще цього року і дати нарешті відповідь суспільству, хто вбив понад 100 беззбройних співвітчизників і поранив тисячі», – сказав Луценко.

«Цей процес, як і державна зрада Януковича, стосується усієї колишньої політичної системи України, а також і майбутньої України, яка має не допустити повторення навіть в теорії», – додав він.

Генпрокурор нагадав, що завершено провадження стосовно екс-міністра Олександра Лавриновича, який сприяв захопленню влади Януковичем: «Зараз він знайомиться з матеріалами справи. Очевидно, ще цього року розпочнеться справа і щодо нього»

Щодо екс-міністра доходів і зборів Клименка клопотання про спеціальне досудове розслідування подали у січні минулого року, а дозвіл отримали лише в грудні, сказав Луценко.

«Ближчим часом чекаємо щодо заочного засудження Курченка… З січня минулого року клопотання в судах, до сьогодні колосальний опір багатомільярдних статків Курченка дається в знаки. Сподіваємося, що найближчим часом отримаємо дозвіл по ньому – і його прізвище теж буде серед тих, щодо кого судові процеси будуть відбуватися вже цього року», – заявив він.

«Цього року ми плануємо розпочати заочні судові процеси не тільки проти Януковича, Захарченка й Якименка, але й Курченка, Клименка, Ставицького, Арбузова, Азарова та інших», – сказав генпрокурор.

Він також наголосив на «необхідності завершення слідства з виходом на заочне засудження Клюєва та двох Пшонок – колишнього генпрокурора та його сина».

Таке ж завдання у справі щодо екс-керівника Київської ОДА Анатолія Присяжнюка, додав генпрокурор.

«Маємо дозвіл суду на заочне засудження Ставицького і Литовченка», – зазначив він.

Луценко заявив, що «збитки, які завдала Україні команда Януковича, обчислюються десятками мільярдів доларів».

«47 податківцям різних рівнів часів Клименка повідомлено про підозру, під час слідства відшкодовано 156 мільйонів і накладено арешт на близько 6 мільярдів гривень», – сказав він.

Похожие новости

Доктор смерть: как Супрун добивает украинцев

12 февраля народный депутат, лидер политической партии «За життя» Вадим Рабинович заявил о проведении бессрочной акции с целью снятия с должности и.о министра здравоохранения Ульяны Супрун. Рабинович заявил, что ситуация,

Люди в бешенстве! Троли Авакова совсем обезумели на телевидении

Штатный троль Министра Внутренних Дел Украины — Зорян Шкиряк заявил на всю страну, что коррупции в стране фактически нет. По его словам, после Майдан новая власть начала бороться с коррупцией

ПОРОШЕНКО-2019: КТО ХОЧЕТ «ЖИТИ ПО-СТАРОМУ»? ЗАГОВОР ПРОТИВ ПОРОШЕНКО: КТО ОБЪЕДИНЯЕТСЯ ПРОТИВ ГАРАНТА

В воскресенье Михаил Саакашвили возобновил свои протестные марши. Событие, конечно, нерядовое, но само по себе не определяющее политическую повестку страны. Куда важнее другой, пока незамеченный политическими аналитиками факт: Саакашвили возобновляет