Муженко: АТО на Донбасі завершується, а що далі?

Начальник Генерального штабу Збройних сил Віктор Муженко зазначає, що триває зміна формату антитерористичної операції на операцію Об’єднаних сил, яку очолить військове керівництво.

Про це він сказав в інтерв’ю «Радіо Свобода».

«Закон, який 20 лютого був підписаний президентом, систематизує задіяння ЗСУ для виконання завдань тих, які вони виконували в АТО, і зміну формату основної операції. Буде завершена АТО, і ми перейдемо до операції Об’єднаних сил», – пояснює Муженко.

За його словами, це передбачає чітку структуру системи управління, підпорядкованість визначених сил і засобів військовому керівництву, створення об’єднаного оперативного штабу як основного органу управління цією операцією на території Донецької і Луганської областей.

Муженко зазначає, що це дозволить систематизувати задіяння підрозділів ЗСУ і підрозділів та сил інших складових сектору безпеки, «більш ефективно і в рамках правового поля застосовувати ЗСУ».

Відповідаючи на запитання про те, хто очолить штаб Об’єднаних сил, начальник Генерального штабу ЗСУ повідомив, що це буде «людина з бойовим досвідом».

«У нас є відповідні кандидатури. Вони потребують певної процедури узгодження. І після цього в найкоротші терміни вони будуть надані президенту для затвердження такої кандидатури. Це буде людина, яка має бойовий досвід і достатньо навичок, знань і практичного досвіду для того, щоб виконувати такі завдання», – сказав Муженко.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко 20 лютого підписав закон «Про особливості державної політики і забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей».

Цей документ переформатовує АТО і визначає Росію агресором.

Порошенко також повідомив, що чекає на затвердження від міністра оборони і начальника Генштабу ЗСУ узгоджену кандидатуру на посаду командувача Об’єднаних сил.

Похожие новости

Сколько стоят часы Путина?

Наручные часы являются традиционным атрибутом делового человека. И если в западных странах политики зачастую носят нарочито простые модели, демонстрируя близость к народу, то в России дорогие хронометры — это чуть

Ляшко сдал Порошенко: 4G в Украине купила Россия

4G в Украине купила Россия! Такое разоблачительное заявление сделал «радикал» Ляшко. По словам политика, Порошенко прекрасно знал кто участвует в конкурсе и было сделано все для того чтобы именно российские

Россия признала берег Антальи опасным для туристов

Россиян просят не ездить в Турцию из-за вируса Коксаки. Роспотребнадзор назвал условия в районе залива у турецкого города Аланья в провинции Анталья небезопасными для туристов. Соответствующий документ был направлен в