5 хвилин на порятунок: трагедія в Кемерово — версія очевидців

Коли центр перевіряли на техніку безпеки два роки тому, нічого підозрілого не знайшли

Сумнозвісний ТЦ «Зимова вишня» у Кемерово, котрий з учорашнього дня нищив вогонь, відкрився раніше на колишнього підприємства — найбільшого в місті кондитерського комбінату. Приміщення неодноразово перебудовували, тому тут стільки закутків і лабіринтів, що епіцентр спалаху вдалося вирахувати і знешкодити не одразу.

Коли центр перевіряли на техніку безпеки два роки тому, нічого підозрілого не знайшли, нещодавно навіть проводили спеціальні навчання, але цього разу сигналізація все одно не спрацювала – людей виводили хаотично, почалася паніка, повсюди лунали крики.

«Пожежа почалася на 4 поверсі. Загорілися батути. Все відбувалося на моїх очах — в цей час я сиділа на дивані навпроти. Пожежа розгорілася за лічені секунди, повалив дим. Почалася паніка, — розповіла в коментарі місцевим ЗМІ Юлія, яка під час НП перебувала в торговому центрі з трьома дітьми і мамою.

Жінка не могла вибратися швидко, натовп не давав проходу, чимало помітила й людей на інвалідних візках – їх вивозили першими. Дітей почала шукати серед інших одразу, вони, на щастя, змогли пробратися на вулицю.

«Коли почалася пожежа, я разом зі своєю 7-річною сестричкою дивився «Тихоокеанський рубіж-2». Несподівано двері кінозалу відкрилися, влетіла якась жінка, яка стала кричати «Пожежа!». Ніхто нічого не зрозумів спочатку. Всередину кінозалу повалили клуби диму. Я схопив сестру і ми побігли вниз по сходах. Тиснява була страшна. Видимість нульова. Вибиралися хвилин п’ять. Руки досі тремтять, як уявлю, що могло з нами статися, якби відвідувачка центру не зайшла в зал», — додав дивом врятований Ігор.

Свідки запевняють: про пожежу точно ніхто не інформував, якби це було так, почули б однозначно. Не було ні сигналізації, ні засобів пожежогасіння, співробітники торгового центру практично не допомагали іншим – поспішали врятуватися самі.

До речі, згідно з евакуаційного планом, на четвертому поверсі там сім сходів, два ліфта і ескалатор. Але, за словами очевидців, багато евакуаційних виходів просто були замкнені, довелося вибивати ногами. Загалом на момент займання у приміщеннях лишалося більше тисячі осіб, до слова 70 із них – досі значаться у списках зниклих безвісти.

джерело

Похожие новости

Коллега Вакарчука рассказала правду о желании певца стать президентом

Лидер группы “Океан Эльзы” Святослав Вакарчук не имеет желания и не планирует баллотироваться на пост президента Украины. Об этом заявила продюсер украинской группы Mad Heads Оксана Михайленко, передает politeka.net. По

Под новые санкции США против России попадают 50 высокопоставленных чиновников и предпринимателей приближенных к Кремлю, — СМИ

Фигурантами так называемого «кремлевского доклада», над составлением которого сейчас работает Вашингтон, могут стать порядка 50 высокопоставленных чиновников и предпринимателей, «приближенных к высшему руководству» России. Об этом пишет газета «Коммерсантъ», ссылаясь на «источники в госорганах США, не работающие непосредственно над документом,

Чудо-оружие Путина оказалось пафосным блефом

Один чешский журналист как-то написал, что Россия производит видимость великой державы, а больше … ничего не производит. Сегодня, 1 марта, президент России Владимир Путин в послании Федеральному собранию в очередной