5 книг для духовних роздумів, які варто прочитати

1. Блаженний Августин. Сповідь «Сповідь» Блаженного Августина – книга для тих, хто в багатостраждальному світі шукає Бога і не може знайти його. Вона для тих, хто вважає себе людиною, якій потрібен моральний, духовний ідеал, хто бажає знайти його.

2. Іоан Ліствічник «Ліствиця» Творіння преподобного Іоанна Ліствичника, ігумена Синайського монастиря, під назвою «Ліствиця», було написано в VI столітті як рятівне керівництво до морального життя. Хоча книга була створена для духовної досконалості ченців обителі, будь-який християнин, що живе в світі, може багато зачерпнути для себе. Цей твір християнського богослова, складений з тридцяти ступенів вдосконалення, покликаний навчити людину, як боротися з пороками і пристрастями, як жити благочестиво і відновити в душі образ Божий.

3. Збірник цитат Блаженнішого Любомира «Бути людиною» У книзі порушені питання про християнство, Церкву, єдність християн, подружжя, конфлікт поколінь, патріотизм, владу, історію, відпочинок.

4. Василій Великий. Моральні правила «Моральні правила» святителя Василія Великого зачіпають різні сторони духовного життя християнина. Це – віра і послух волі Божій, боротьба з гріхом і покаяння, Хрещення і Причастя Святих Тайн, святитель говорить про любов до ближнього і милосердя, про Божу благодать і молитві, про суд Божий і «життя будучого віку» та багато іншого. Ця книга побудована таким чином, що авторські міркування тут мінімальні, – в книзі переважає слово Боже: кожне своє повчання святитель Василь підтверджує цитатами з Нового Завіту.

5. Авва Дорофей. Душекорисні повчання Ця книга – безцінний скарб духовної мудрості. Святий подвижник говорить в книзі про те, що необхідно для кожної людини, як зберігати совість і як переносити спокуси, як проходити шлях Божий розумно і уважно. Читаючи Душекорисні повчання святого Авви Дорофея, кожен з нас зможе отримати відповіді на безліч питань духовного життя, з якими ми стикаємося щодня. Автор: Духовна велич Львова

источник

Share
error: Content is protected !!